Youtube’un En Popüler Kripto Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini! Ripple (XRP), Ethereum ve Litecoin Fiyat Görünümü

Genel 16 Nisan 2019 - 17:59 57 KEZ OKUNDU 5 YORUM YAPILDI

Youtube’un En Popüler Kripto Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini! Ripple (XRP), Ethereum ve Litecoin Fiyat Görünümü

Youtube’un En Popüler Kripto Analistinden Bitcoin Fiyat Tahmini! Ripple (XRP), Ethereum ve Litecoin Fiyat Görünümü

YouTube’un en büyük kripto analisti, Bitcoin’in bir sonraki önemli dip seviyeye ulaşmadan önce yaklaşık 6.000 dolarlık bir değere çıkacağına inandığını ifade ediyor. Nicholas Merten (aka DataDash) 313.000 takipçine kısa vadede boğa olduğunu söylüyor. Zira ona göre büyük ölçüde BTC’ye yönelik son satış yönlü hacim, BTC’yi bu ayın başlarında 5.000 $ ‘ın üzerine getiren alım yönlü aktiviteyle eşleştirmiş değil.

“Hoşuma giden şey, burada oldukça keskin bir satış olmasına rağmen, fiyat anlamında oldukça istikrarlı bir satış yönlü işlem olduğu kadar, en azından Coinbase gibi likit borsalarda işlem hacminin önemli seviyelerde olduğunu görebiliyoruz. Bitstamp, Gemini gibi borsalar bu iki gün boyunca yaptığımız satın alma faaliyeti neticesinde oluşan hacimlerin yakınında bile değiller. Bu nedenle, piyasanın bu seviyeyi bile zorlamadığını görmek gerçekten çok güzel. Gerçekten geri gelebildik ve asıl kapanış 5.000 Doların üzerindeydi ve bu kayıpların bir kısmını geri kazanmaya devam ettik.”

Bitcoin’de Hedef 6.000 Dolar

Merten, spekülasyonun devam etmesinin BTC’yi iki hafta veya daha kısa sürede 6.000 $’a getirebileceğine inandığını ifade ediyor ve şöyle diyor:

“6000 $’a çıkmanın zaman çerçevesi nedir? Bu ayın sonuna kadar ben gelebileceğini düşünüyorum. Şu anki ivme ile, 5.000 $’ı tuttuğumuz gerçeği ortaya çıktı. Bu ciddi kazanımlar seviyesi aynı zamanda. 200 gün boyunca tekrar denemeyle gelmiyoruz. Bu bana iki şey anlatıyor. Bana kısa vadeli bir güven olduğunu söylüyor. Kısa vadeli risk alma var. Fakat aynı zamanda, bu durum tükenecek. Kabaca destek veriyoruz, eğer RSI’ya bir göz atabilirseniz, temel olarak satın alım aralığında destek oluyoruz. Bu durum bana kısa vadede spekülasyonun devam edeceğini söylüyor.”

Boğanın Kısa Vadede Sona Ermesi

Bitcoin’in 2018’in çoğunda 6.000 $’lık psikolojik engelden geri gelmesi nedeniyle Merten bu durumun, boğanın kısa vadede sona ermesine zorlayacağını söylüyor. Merten, bir veya iki ay içerisinde Bitcoin’in üçüncü bir en düşük seviye daha yaşayacağını öngörüyor ve şöyle diyor:

“Bu durum rallinin ne kadar hızlı olduğu ile ilgili değil. Temel olarak piyasalarda bulunduğumuz yerle 6.000 $’ın üzerine çıkmamız için yeterince önemli risk alacağımızı sanmıyorum. Birçok insanın bunu istediğini biliyorum, dürüst olmak gerekirse, bunun olduğunu görmüyorum…

Hepimizin bildiği gibi, önceki direnç yeni bir destek olma eğiliminde ve önceki destek de yeni bir direnç olma eğiliminde. Boğalar için iyi bir haber olmayan şey, bu bir yıllık destek oldu. Bu aralığın ötesinde test yapmak çok zor olacak. Sanırım yaklaşık 5.800 $, 6.000 $’a çıkacağız ve sonra geri dönüp üçüncü bir düşük seviye daha yaşayacağız. Bu durumda muhtemelen Mayıs veya Haziran aylarında bir miktar 3.700 ila 3.800 $ arasında bir yere doğru çeklimemiz söz konusu.

Yine, ne olursa olsun Bitcoin’in, destek hattına inmesini veya önceki direncini sürdürmesini istiyorum. 4,200 dolar civarında bu destek hattına geri dönersek, burada da satın alma fikrine karşı en uygun durumda olacağım.”

Şu anda, kripto para piyasası çoğunlukla kırmızı renkte. Bitcoin % 1,60’lık düşüşle 5.102 $ seviyelerinden işlem görüyor. Ethereum % 3,10’luk bir düşüşle 163 $’dan, XRP ise % 2,38’lik bir düşüşşe 0,32 $’dan işlem görüyor.

CoinDesk teknik analisti Omkar Godbole, Bitcoin’in 14 günlük RSI’nın BTC’nin aşırı satın alındığı bölgede olduğunu ve bu durumun şimdi Bitcoin’i 4,912 $’a geri çekebileceğini ve ardından 4,527 $’ın da söz konusu olabileceğini ifade ediyor.

Genelde, Bitcoin, Ethereum, XRP ve Litecoin’i işaret eden analistler, piyasanın ilerleyeceği bir dönüm noktasındalar.

Bitcoin

CoinDesk – Bitcoin fiyat rallisinin durmasının üç nedeni.

NewsBTC – BTC fiyatı boğa hissiyatıyla yükseliş görünümünü koruyor.

FXStreet – Bitcoin fiyatı güçlü destek ve direnç alanları arasına sıkışmış durumda

Ethereum

Blockonomi – ETH, 173.50 $ civarında güçlü bir dirençle karşılaşabilir.

CryptoPotato – İşlem hacmindeki düşüş, kayda değer harekete işaret ediyor.

FXStreet – ETH / USD 100 SMA’nın üstünde kalıyor.

XRP

Live Bitcoin News – 0.3500 $’ın üzerinde XRP yükseliş sinyali veriyor.

CryptoGlobe – Kısa vadeli trend, orta vadeli trend düşüşüyle değişiyor.

Blockonomi – 0.3400 $’a yükselen XRP fiyatı olumlu işaretler gösteriyor

Litecoin

Ethereum World News – Litecoin için yeni yükseliş koşusu devam ediyor.

FXStreet – LTC / USD, trend gücünü kaybettiği için bir aralıkta kalmış durumda.


ETİKETLER:,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 5 )

 • blackjack 27 Nisan 2019 / 18:28 Cevapla

  Şu XRP bi yükselmedi gitti be

 • ben tayfur 28 Nisan 2019 / 19:05 Cevapla

  XRP canımıza okudun

 • Coinınmı var derdin var 4 Mayıs 2019 / 22:59 Cevapla

  bu ripple nedir ya ömrümü çürüttü yükselsede satsak artık

 • who is the king ocean 12 Mayıs 2019 / 08:49 Cevapla

  güzel günler geliyor btc ile

 • 3win8 13 Mayıs 2019 / 12:54 Cevapla

  YÜZÜMÜZ GÜLECEK ARTIK YÜKSELİŞ BAŞLADI

BU YAZIYA YORUM YAP