Yeni Bir Bitcoin doğuyor

Ethereum 08 Ocak 2019 - 16:38 67 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Yeni Bir Bitcoin doğuyor

CoinDesk analisti Sam Ouimet, Ether piyasalarının Bitcoin‘in 2015’teki fiyat yolculuğunu taklit ettiğini öne sürdü.

Ouimet, 2018 yılının Eylül ayından bu yana en büyük ikinci kripto paranın fiyat grafiğinin Bitcoin’in 2015 yılındaki fiyat hareketlerinin yapısını taklit ettiğini söyledi.

Ouimet, “Teknik analiz ve alım satım dünyasında benzer ve tekrar eden piyasa yapıları sanat, doğa, matematikte tekrarlanan kalıplara benzeyen fraktallar olarak bilinir. Korku ve açgözlülük piyasada fiyatı yönlendiren iki duygudur, bu yüzden benzer sonuçlar veren tekrarlanan yatırımcı davranışları o kadar da inanılmaz olmayabilir, özellikle bu duygular kripto para piyasasında fraktallar yarattığında.” dedi.

Kaynak: CoinDesk

Analist, yukarıda yer alan görselde her iki grafiğinin yapısının sadece küçük tutarsızlıklar ile neredeyse aynı olduğunu ifade etti. Ouimet, her iki kripto paranın da bu periyotlarda önce V şeklinde bir taban oluşturduğuna, ardından eğilim çizgisi kırılımı yaşadığına, sonra doğalarına ters uzun bir volatilite dönemi gördüklerine, ilerleyen dönemde ise yeniden taban oluşturarak buradan V şeklinde bir zirve yaptıklarına dikkat çekti.

Analist, son olarak şunları söyledi:

“Borsa efsanesi Richard D. Wyckoff’a göre fiyat grafikleri sebep-sonuç ilişkisine göre davranıyor. Diğer bir deyişle yatay fiyat hareketi eğilimi ne kadar uzun sürerse, yani sebep, sonraki eğilim daha güçlü ve uzun sürüyor, yani sonuç. Bunu dikkate alarak uzun vadeli bir yükseliş eğiliminin ETH/BTC için olası bir sonuç olamayacağı öne sürülebilir.”

  Artık Arabalar da Akıllı!


A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Facebook’un kripto parası GlobalCoin Haziran sonunda geliyor

Sosyal medya devi Facebook, kendine ait kripto parayı beklenenden çok d...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP