Xiaomi’den ekran içi parmak izi için yeni boyut!

Android 21 Ocak 2019 - 9:50 24 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Xiaomi’den ekran içi parmak izi için yeni boyut!
Xiaomi’den ekran içi parmak izi için yeni boyut!

Ekran içinde parmak izi okuyucusu teknolojisi, pek çok marka tarafından kolayca benimsendi. Markalar yeni ürünlerinde, özellikle üst segmentlerde bu teknolojiye yavaş yavaş yer vermeye başladı. Ekran içinde parmak izi teknolojisi, halen kusursuz olarak işlemiyor. Xiaomi, bazı eksiklikler için adım attı. Xiaomi’den ekran içi parmak izi için bazı geliştirmeler geliyor.

Xiaomi’den ekran içi parmak izi için yeni adım!

Xiaomi, ekran içi parmak izi okuyucusu konusunda, rakiplerindenbiraz daha gerisayılabilir. Diğer markalarda bu teknolojiye sık sık yer verilirken, Xiaomi biraz daha kısıtlı olarak kullanıyor. Yine de ileri dönemler için kullanacağı teknolojinin geliştirilmesi için önemli adımlar atıyor. Ekran içi parmak izi sensörlerinde en önemli sorunlardan birisi, belirlenmiş küçük bir alana tabi kalmanızdır. Bu alanı ezberlemek zor olduğundan, öncesinde cihazınızı dokunarak uyandırmanızgerekiyor.

Xiaomi'den ekran içi parmak izi

Xiaomi CEO’su Lin Bin, yaptığı paylaşımda bu durumun önüne geçmek için çalıştıklarını belirtti. Bin, daha büyük bir alanda parmak izi için ayrılmış küçük dar bir alan olmadan, parmak izinin okutulabileceğini belirtti. Kullanıcı deneyimi için çok önemli olan bu gelişmenin, ne zaman kullanılacağı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Bu teknoloji için ayrılan alanın 25 x 50 mm boyutlarında olacağı da belirtilenler arasında.

Xiaomi, bu özelliğin duyurusunu yapan ilk şirket değil. Vivo ve Samsung gibi şirketler de daha önce benzer teknolojilerin duyurusunu yapmıştı. Ancak halen bu teknolojiyi cihazlarına uyarlayan bir şirket bulunmuyor. Bununla birlikte uyarlanacak alanın boyutuyla ilgili bilgi veren ilk şirket de Xiaomi olmuş oldu.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP