Tablet açılış şifresini sıfırlama

Genel 16 Ocak 2019 - 22:06 53 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Tabletimin Açılışına koyduğum şifreyi hatırlamıyorum ne yapabilirim?

Tabletlerimiz bilgimiz haricinde karıştırılmasın gizli ve özel bilgilerimiz başkalarının eline geçmesin diye Android tabletlerimizin açılışında şifre oluşturduk ve bu şifreyi unuttuk. Tabletimizin şifresini açmak için ne yapmamız gerekiyor. Bu yazımızda Şifresi unutlan tabletler için ne yapılabileceğini anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle Sakin bir kafa ile şifreyi bulmaya çalışın. yaptığınız her 5 denemeden sonra güvenlik nedeniyle bir süre beklemeniz gerekecektir. Eğer tabletiniz de tanımlı bir google hesabı varsa 15-20 denemeden sonra tabletimiz fazlaa sayıda hatalı şifre denemesi nedeniyle google hesabınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Fakat tabletiniz açılmadığı için internete bağlanamayacak ve google hesabınıza giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

Peki şifresini unuttuğumuz tabletimiz için ne yapabiliriz?

  1. Öncelikle tabletinizi fabrika ayarlarına geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Tabletinizi fabrika ayarlarına geri yüklemek için tabletiniz kapalıyken ses açma(veya ses kısma) tuşuna basarak aynı anda açma kapama tuşuna basın, recovery(kurtarma) ekranına gelin ve kurtarma ekranında ses tuşlarını kullanarak wipe data factory reset seçeneğini seçerek bir sonraki ekranda all user data seçeneğini seçin ve tabletinizi fabrika ayarlarına geri yükleyin. Tabletiniz kapatıp açtığınızda ilk satın aldığınız gün ki gibi açılacaktır. Tabletinizin recovery özelliği yoksa recovery(kurtarma) özelliğini kullanmanız mümkün değildir.
  2. Tabletinizin içinde bir işletim sistemi olan android sürümü yüklüdür. Bu yazılımı tabletin ithalatçı veya üreticisinin sitesinden indirmemiz ve indirme sayfasında bildirilen yönergelere göre genelde sd kart ile veya bilgisayardan usb kablosu ile yüklememiz gerekecektir. Tabletinizin yazılımını bulmadıysanız tablet markanızı google arama motoruna yazarak ithalatçı sitesini tespit edebilirsiniz. ithalatçı tespit ettikten sonra ithalatçı firmaya telefon açarak yazılım talebinde bulunabilirsiniz.
  3. Bu iki yöntemde işe yaramadıysa tabletinizi yetkili servisine göndererek ufak bir ücret karşılığında yazılımın yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bazı servisler garanti süresi içindeki tabletlerden yazılım yükleme için ücret talep etmemektedir.
  4. Tabletinizin recovery si yok, yazılımını bulamadınız, servisini de bulamadınız ve tabletinizde hala şifre ne yapabilirsiniz. Tabletinizi sizden daha bilgili herhangi bir cep telefonu veya notebook tamiri yapan servise bırakarak. yazılım yükleme talebinde bulunabilirsiniz.Alıntı
  Artık Arabalar da Akıllı!

ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Sanat Blockchain’e Taşınıyor

Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, “İnogarART ile hazırladığımız ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP