Ripple geçen yıl 535 milyon dolarlık XRP satmış

Genel 26 Ocak 2019 - 9:10 44 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Ripple geçen yıl 535 milyon dolarlık XRP satmış

San Francisco merkezli dağıtık defter teknolojisi şirketi Ripple, geçen yıl yarım milyar doların üzerinde XRP sattıklarını açıkladı.

Ripple, dün yayınlanan 2018 yılının dördüncü çeyrek raporuna göre 2018 yılında 535.56 milyon dolarlık XRP sattı.

Raporda ayrıca 2018 yılının dördüncü çeyreğindeki XRP token’larının satışının 129 milyon dolar değerinde olduğu ve bu rakamın küresel XRP hacminin yüzde 0.24’üne denk geldiği belirtildi. Dördüncü çeyrekte ortalama günlük XRP hacminin ise 585.7 milyon dolara denk olduğu ve bunun yılın ilk çeyreğinden bu yana en yüksek seviye olarak kaydedildiği bildirildi.

Ek olarak dördüncü çeyrek boyunca 2.4 milyar XRP iade edilirken 3 milyar adet XRP’nin de kilitli hesaptan piyasaya sürüldüğü ifade edildi.

Açıklamaya göre iade edilmeyen 600 milyon adet XRP RippleNet Hızlandırma Programı ve Securitize gibi Xpring yatırımları dahil olmak üzere XRP ekosistemini desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli şekillerde kullanılıyor.

Öte yandan XRP, son günlerde bir başka iddiayla gündeme geldi. Kripto para analiz şirketi Messari tarafından yayınlanan rapora göre CoinMarketCap ve Ripple tarafından belirtilen XRP’nin piyasa kapitalizasyonu gerçeği yansıtmıyor. Şirket, XRP’nin piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık 6 milyar dolar fazla gösterildiğini iddia ediyor. Şirkete göre XRP’nin gerçek piyasa kapitalizasyonu 6.9 milyar dolar.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP