Netflix Yeni Bir Kripto Para Belgeseli Mi Hazırlıyor?

Kripto Dünyası 22 Şubat 2019 - 9:42 34 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Netflix Yeni Bir Kripto Para Belgeseli Mi Hazırlıyor?

Netflix’in Banking on Bitcoin’in ardından yeni bir kripto para belgeseli hazırlayacağı iddia edildi.

Kripto paralar tüm dünyada özellikle de finansal çevrelerde yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Ayrıca film sektörü de kripto paraları oldukça yakından takip ediyor.

Film sektöründeki Netflix gibi büyük şirketler ana temasını kripto paraların oluşturduğu film ve belgesel yapım çalışmalarını hızlandırdı. Netflix, bu konuda bayrağı taşıyan şirket konumunda. Öyleki Netflix bir süre önce, piyasasının en değerli kripto para birimi Bitcoin’i konu alan Banking on Bitcoin adlı bir belgesel yayınlamıştı.

Ana akım medya kripto paralar konusunda pek gerçekçi değil ancak Netflix’in “Banking on Bitcoin” belgeselinin Bitcoin’le ilgili gerçek bilgileri içermesi nedeniyle bu eğilim değişebilir. Netflix’in ayrıca şu sıralar altcoin’leri konu alan yeni bir belgesel hazırlama peşinde olduğu iddia ediliyor.

Piyasayı Olumlu Etkileyebilir

Altcoin’leri konu alan bir belgesel özellikle şu durumda kripto paraların benimsenmesi artırabilir ve farkındalık oluşmasına yol açabilir. Bununla birlikte kripto para piyasası her an değişime müsait ve çok kısa süreler içerisinde büyük değişimler yaşanabiliyor. Bugünün en popüler kripto paraları birkaç yıl içerisinde piyasadan silinebilir. Bu eksikliğin üstesinden gelebilmek için prodüksiyon ekibinin, belgeselin çekildiği dönemdeki bilgilerin belgesel yayınlandığında eskimiş olup olmadığından emin olması gerekiyor. Şirket ayrıca belgeselde tam olarak hangi altcoin’lerin yer alacağını da tam olarak açıklamadı.

Reddit’teki bazı yorumlara göre Netflix’in altcoin belgeseli 2020 yılında yayınlanacak. Ayrıca bazı redditörler de belgeselin 90-120 dakikalık tek bir bölümden değil de 8 bölümden oluşacak bir dizi formatında yayımlanabileceğini iddia ediyor.

Yükselişi Tetikleyecek Mi?

Kripto para piyasası geleneksel piyasaların aksine oldukça acımasız. 2017 yılının Aralık ayından bu yana piyasa ciddi ölçüde değer kaybetti. Özellikle Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %80’lik bir düşüş yaşadı. Belgeselde kripto para birimlerinin nasıl anlatılacağı kripto para piyasasının kısa vadeli geleceği açısından önem taşıyor.


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP