Kulaklıklardaki büyük tehlike! Hamam böceği yumurtası kulağınızda olabilir

Android 16 Ocak 2019 - 15:58 62 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kulaklıklardaki büyük tehlike! Hamam böceği yumurtası kulağınızda olabilir

Cep telefonlarının ve bilgisayarların vazgeçilmez aksesuarı kulaklıklardaki büyük tehlikeye dikkat. Kulaklık denerken ya da arkadaşınızın kulaklığından müzik dinlerken mikrop bulaşma olasılığını hiç düşündünüz mü? Uzmanlar, tam da bu noktada dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor. Başkasının kulaklığını takmak tehlike saçıyor….

Peki başkasının kulaklığını takmanın ne gibi zararları olabilir? İşte kulaklık takmanın zararları…

Kulaklık takmadan önce bir daha düşünün!

İNSANLAR İÇİN ZARARLI CANLILAR: AKARLAR

İNSANLAR İÇİN ZARARLI CANLILAR: AKARLAR

Kedi ve köpeklerde çok fazla bulunan akarlar, insanlar için zararlı ve alerjik canlılardır. Evinde kedi veya köpek besleyen bir kişinin kulak kirlerinde yaygın olarak akar bulunur.

BULAŞICI

BULAŞICI

Eğer siz o kişiyle aynı kulaklığı kullanırsanız, bu gözle görülmeyen canlılar kolaylıkla sizin de kulaklarınıza bulaşır.

HAMAM BÖCEĞİ YUMURTALARI DA OLABİLİR

HAMAM BÖCEĞİ YUMURTALARI DA OLABİLİR

Bunun yanı sıra bu kulaklığı farkında olmadan hamam böceği yumurtalarıyla yaşayan bir kişiyle de paylaşabilirsiniz. Onun kulağındaki bu yumurtalar da size rahatlıkla bulaşabilir

MANTARA DA DİKKAT!

MANTARA DA DİKKAT!

Kulağında mantar bulunan bir kişiyle asla kulaklığınızı paylaşmamalısınız. Aksi halde bu mantarlar da adeta grip gibi kolaylıkla size de bulaşabilir. Ayrıca gripli bir kişinin kulaklığını kullanırsanız, hastalanıp yatağa düşmeniz kaçınılmazdır.

SIK SIK TEMİZLEYİN

SIK SIK TEMİZLEYİN

Bu nedenle kullandığınız kulaklıkları sık sık temizleyin ve mümkünse üzerinde tek kullanımlık kılıflar olanları tercih edin.

KABAKULAĞA NEDEN OLABİLİR

KABAKULAĞA NEDEN OLABİLİR

Kulaklık kullanırken başkalarına da hastalık bulaştırabilirsiniz. Mesela Kabakulak… Kabakulak genellikle çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Ağız, boğaz ve burundan mukus ve tükürük yoluyla bulaşmaktadır.

ÖKSÜRÜK VE HAPŞIRIKLA DA GEÇİYOR

ÖKSÜRÜK VE HAPŞIRIKLA DA GEÇİYOR

Virüslü bir kişi, öksürerek ve hapşırarak hastalığını havadan diğer insanlara bulaştırabilir. Bunun yanı sıra, virüslü kişinin ellerini yıkamadan kullandığı ortak nesnelerden de geçebilir.

KABAKULAĞIN BELİRTİLEİR

KABAKULAĞIN BELİRTİLEİR

Kabakulağın birincil belirtisi; yanakların şişmesine sebep olan şişmiş tükürük bezleridir. Diğer belirtiler ise şunlardır; yüzün bir veya iki tarafında şişmiş tükürük bezlerinde ağrı, çiğnerken veya yutarken ağrı, ateş,baş ağrısı, kas ağrıları, yorgunluk,iştah kaybı gibi semptomlara neden olmaktadır.

  Artık Arabalar da Akıllı!

İLTİHABA ÇEVİRİYOR

İLTİHABA ÇEVİRİYOR

Hastalığa yakalanan erişkin erkeklerin yüzde 20’sinde testis iltihabı ve erişkin kadınların yüzde 5’inde yumurtalık iltihabı görülebilir.

TEMİZLİK ÖNEMLİ

TEMİZLİK ÖNEMLİ

Yanakta şişlik başladıktan sonra çocukları 5 gün okuldan ve kreşten uzak tutmak gerekir. Çocuğunuz veya yakınınız kabakulağa yakalandıysa, burun salgılarıyla kirlenmiş ve virüslü eşyaları uygun olarak temizleyip ve yıkayın.

ÖNLEM ALIN

ÖNLEM ALIN

Kısacası kullandığınız kişisel eşyalarınızı bir başkasıyla kullanmamaya özen gösterin. Zira bu davranış hastalıklara davetiye çıkarmaktadırA.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Huawei P30 Pro Amerika’ya inat güncelleme almaya devam ediyor

lisansı ağustos ayı ortasına kadar uzatılan Huawei &nbs...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP