Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde

Kripto Dünyası 20 Mart 2019 - 9:33 28 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde

Kripto Para Piyasası Önemli Bir Seviyeyi Aşarken, Bitcoin’in Etkisi Son 3 Ayın Dibinde

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin, 2017 yılı sonunda yaşanan Altcoin baharı ile piyasadaki etkisini büyük ölçüde kaybetmiş ve kripto para piyasasının bir numaralı para biriminin piyasa içerisindeki etkisi yüzde 32 bantlarına dek gerilemişti.

2017 – 2019 Arası Piyasa Hakimiyeti

Bitcoin’in Market İçerisindeki Etkisi Eylül’den Bu Yana Yüzde 6 Geriledi

Buna karşın, 2018 yılında Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşanan kış, Bitcoin’de yüzde 70’in üzerinde değer kaybını tetiklerken, pek çok alternatif kripto para birimi ise Bitcoin’den de daha fazla kayıplara sahne oldu ve yüzde 90’lara varan değer kaybı yaşayan altcoin’lerin piyasa içerisindeki etkisi ise tekrardan gerilemeye başladı.

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’in market içerisindeki etkisi yüzde 57 bandını test ederken, alternatif kripto paralara olan güven ise son ayların en düşük seviyesi olan yüzde 43 bandına gerilemeyi tetiklemişti.

Buna karşın, son altı aylık dönem içerisinde alternatif kripto paralar Bitcoin’e nazaran daha başarılı performans sergileyerek, Bitcoin’in piyasa içerisindeki etkisinde önemli bir gerilemeyi tetiklediler.

Bitcoin’in hakimiyeti son 3 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 50,9’a dek gerilerken, son yaşanan gelişmeler piyasada “altcoin baharı” heyecanının da tetiklenmesini sağladı.

Image from Gyazo
2018 Eylül – 2019 Mart Arası Piyasa Hakimiyeti

Kripto Para Piyasası 140 Milyar Doların Üzerinde

Bitcoin’deki hafif artış, altcoin’lerde “kaldıraçlı” etki yaratırken, BTC/USD fiyatındaki yüzde 1’lik artış sonrası hareketlenen piyasanın toplam hacmi haftalar sonra tekrardan 140 milyar dolar bandını geride bıraktı.

Yayın saati itibariyle toplam piyasa hacmi 140,6 milyar dolar bandında seyrederken, piyasada günlü hacim 30 milyar doları aşmış durumda. Bitcoin’in market içerisindeki etkisi ise yüzde 50,9 bandında yer alıyor.


ETİKETLER:,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP