Kripto Debit Kartlar

Bitcoin 12 Şubat 2019 - 9:37 97 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Kripto Debit Kartlar

Kripto paralar hayatımızda günden güne daha fazla yer ediyor. Dolayısıyla kripto paralarla ilgili finansal araçların sayısı da artıyor…

Debit kart sağlayıcıları kısa süre önce kripto para birimleri ile işlem yapmayı herkes için kolaylaştırmak için hizmetlerini genişletmeye başladı ve normal debit kartlar gibi ön ödemeli olarak çalışan kripto debit kartları piyasa sürdü.

Bitcoin gibi Ethereum ve diğer kripto paralar için de debit kartlar piyasaya sürülmeye devam ediyor. Bizler de bu debit kartlara ve hangi kripto paraları desteklediklerine bir göz atmak istedik…

Uquid Card

İngiliz bir şirket tarafından piyasaya sürülen Uquid, hem fiziksel kart hem de dijital kart seçeneğiyle kullanıcılarla buluşuyor. Uquid kart Ethereum’a ek olarak DashLitecoinRipple ve Monero gibi 80 farklı dijital varlığı destekliyor. Dolayısıyla kripto para ekosistemindeki en bilindik kartlar arasında yer alıyor. Ayrıca Uquid üç farklı geleneksel para birimi için de destek sunuyor: USDEUR ve GDP.

Bu debit kart en çok kripto para kullanarak seyahat edenler tarafından ve bankalarla çalışmak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bunun yanında Uquid kart sahipleri PayPal ile de işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ancak en önemli özelliği, 34 farklı ülkede yer alan ATM’ler üzerinden pata yatırma ve çekme işlemine izin vermesi.

TenX Card

Ethereum için üretilen TenX çok yönlü olması ve kullanıcılar için cazip ödüller sunması sebebiyle tercih edilen bir kart. TenX herhangi bir kart işletim ücreti talep etmemesinin yanı sıra ek olarak kullanıcılarına %0,01 para iadesi kazanma şansı da sunuyor.

TenX kullanıcıları Ethereum’larını yaklaşık 200 ülkede 42 milyondan fazla noktada kullanabiliyor. Ayrıca kullanıcılar kripto paralarını istedikleri zaman geleneksel para birimine de dönüştürebiliyor.

TenX’in dikkat çeken başka bir başarısı da Crowdfunding platformunda 65 milyon fon toplamayı başarmış olması…

Monaco Card

Kullanıcılarının Bitcoin ve Ethereum ürünlerini mevcut piyasa değeri üzerinden geleneksel para birimlerine dönüştürmesine izin veren Monaco, fiziksel bir kart olarak karşımıza çıkıyor.

Monaco 200 milyon piyasa değeriyle en çok rağbet gören kripto debit kartlardan birisi…

Token Card

Token Card, Blockchain teknolojisini kullandığı için çoklu para işlemlerine izin veriyor. Kullanıcılar bu kart sayesinden kripto paralarını USDEUR  ya da GBP’ye dönüştürebiliyor.

Bunun yanında Token Card’ın BancorMelon port ve Digix ile ortaklığı bulunuyor. Ayrıca ICO’lara meraklı yatırımcılar Token Card sayesinde ICO’lara katılım sağlayabiliyor.

Bitwala Card

Berlin merkezli bir platform tarafından başlatılan ve 2012 yılında piyasaya sürülen Bitwala Visagünümüzde 120 ülkede ve 15.000 kişi tarafından kullanılıyor. Bitwala, uluslararası hizmet veren işletmeler ve serbest çalışanlar için kullanımı kolay ve hızlı uluslararası banka transferlerine izin veriyor.

Öte yandan Bitwala Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra 40 farklı altcoin’i de destekliyor ve hem dijital hem fiziksel olarak kullanılabiliyor.

Ayrıca Bitwala, Güney Amerika para birimlerine ek olarak VNDAUDJPYKRWEUR ve GBP gibi geniş bir geleneksel para yelpazesi de sunuyor.

Wirex Card

Daha önce E-coin olarak bilinen Wirex, Ethereum dahil 50’den fazla kripto parayı destekliyor. Hem dijital hem fiziksel olarak kullanılabilen kart, kullanıcıların Wirex kripto cüzdanlarıyla bağlantı içinde çalışır.

Ayrıca kart, USD,EUR ve GBP cinsinden geleneksel para birimlerini de destekler.

Shakepay Card

Shakepay daha geleneksel bir yaklaşıma sahip banka kartı olarak karşımıza çıkıyor. Ethereum desteğinin yanı sıra Bitcoin ve DASH içinde destek sunuyor. Kart kullanıcıları kripto paralarını anlık değerden geleneksel para birimlerine dönüştürebilir.

Debit kart sağlayıcılarının attığı bu adımların kripto para benimsenmesine katkı sağladığını söylemek yanlış olmaz. Geçtiğimiz günlerde LibertyX de bu yönde bir adım attı. Bu sayede New Yorklular debit kartlarıyla ATM’lerden Bitcoin alabilecek.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP