Japonya İki Yeni Kripto Para Borsasına Onay Verdi!

Genel 28 Mart 2019 - 12:16 32 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Japonya İki Yeni Kripto Para Borsasına Onay Verdi!

Japonya’nın finansal regülatörü FSA, iki yeni kripto para borsasına daha onay verdiğini açıkladı

Japonya’nın finansal regülatörü FSA, yakın zamanda yaptığı açıklamada iki yeni kripto para borsasına onay verdiğini belirtti. News.Bitcoin.com kaynağının aktardığı habere göre, finansal regülatör bekleyenler listesinde olan 23 yeni başvurudan, sadece iki tanesini onaylamayı uygun buldu. Bunun yanı sıra kripto para piyasasına girmek için bekleyen 140 başka şirketin de olduğu gelen bilgiler arasında.

140 Şirket Başvurdu , 2 Kripto Para Borsası Onay Aldı

Japonya’nın finansal regülatörü FSA özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan hacklenme olaylarından sonra çok katı yönetimi ile tanınmakta. FSA’nın başvurusunu onayladığı iki kripto para borsası ise Rakuten Wallet Co., ve Decurret Co. Ltd., olarak belirtildi.

”Japonya içerisinde sanal para birimi işletmecileri olarak piyasaya girme ilgilerini ifade eden kurumların sayısı geçtiğimiz Mart ayından bu yana 140’ı aştı.”

FSA konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında onay vermek için ilgili firmaları altı aydan daha çok incelediklerini ve bugüne kadar son eklemeler ile birlikte toplamda 19 onaylı kripto para borsasına sahip olduklarını belirtti. Ülkenin en büyük kurumlarından birisi olarak bilinen Rakuten Group, bölge ve ülke genelinde 70’den fazla internet ve finansal teknoloji hizmetleri sunmakta. Rakuten’in dünya çapında 1.3 milyar üyesi olduğu tahmin ediliyor ve firma kendi kripto para cüzdanı için resmen onayı almayı başardı.

Onay alan diğer kurum Decurret ise geçtiğimiz yılın Ocak ayında kurulmuştu ve temel olarak ”dijital para birimi bankası” olmayı hedeflemekte.  Decurret FSA’nın internet sitesindeki bilgilere göre şimdilik Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve XRPdestekleyecek.


ETİKETLER:,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP