İnstagram Fotoğraflarım Silindi (Çözüm)

Instagram 19 Şubat 2019 - 9:50 46 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

İnstagram Fotoğraflarım Silindi (Çözüm)

Birçok kişi bu konu hakkında yorum yaptığı için böyle bir makale yazmayı uygun gördüm. Bazen instagramda sorunlar olabiliyor özellikle İnstagram Hesabını Dondurduktan sonra hesap geri açıldığında bazen fotoğraflarınızın bir bölümü, bazen hepsi silinebiliyor tabi durum böyle olunca insanın hayli canı sıkılıyor.

1- Fotoğrafları Kendiniz Sildiğinizde.
Fotoğraflarınızı kendiniz sildiğinizde bunun geri gelmesi mümkün olmayabiliyor. Fotoğraflar instagramdan tamamen siliniyor mu? sorusunun cevabı hayır. Sunucuda tutuluyor.

2- Hesabınızı dondurup açtınız ve fotoğraflarınız yok.
Burada silme işlemini kendiniz yapmadığınız için sorun sistem ile alakalı bir durum yani fotoğraflarınız aslında silinmiyor sadece hesabınızda göremiyorsunuz, sorun sistem ile alakalı olduğu için bu fotoğrafların geri gelmesi mümkün.

Neye dayaranak gelmesi mümkün diyorum?
Bu sorun her zaman olmuyor olan birçok insanda yazdığı için belirli dönemlerde artış gösterdiğini görebiliyorum. Genelde sorunu takip etmek için sorunla karşılaşan birkaç kişiye tavsiyede bulunuyorum ve durumu takip ediyorum fotğoraflar hemen gelsede birkaç ay sonra fotoğraflarının geri geldiğini söyleyenlerin bazıları geri dönüş yapıyor ve bunlara dayaranak Hesabınızı dondurup açtığınızda silinen fotoğrafların geri geldiğini söyleyebilirim.

Bununla ilgili kimseye şu zamanda düzelir diyemiyorum ama birkaç ay sonra sorunu düzeltilen insanlar var.

3- Dondurup açtılan hesaptan silinen fotoğraflar nasıl geri gelir?
Bunun için cep telefonunuzda instagram uygulamasını açıp ayarlar, destek bölümünde sorun bildirme seçeneği var her ne kadar çoğu kullanıcı bunun ne işe yaradığını bilmesede karşılaştığınız sorunları instagrama iletmetmemiz için var.

4- Fotoğrafların geri gelmeyeceğini yazanlar var.
Birçok site insanlara yardım etmek yerine sadece ziyaretçi çekebilmek ve kendini göstermek için herhangi bir bilgiye sahip olmadan saçma sapan yazılar yazıyorlar. Birkaç sitede bunun geri gelmesinin mümkün olmayacağını söylemişler ama öyle değil nede olsa sanal alem kimin ne olduğu belli olmuyor haliyle insanlar her yazılana inanıyor.

Bilgisiz insanın bilgisi sadece kirliliktir.

5- Sorunun Çözümü

İlk olarak hesabınızı bir gün dondurun bir gün sonra tekrar açın ve sorun düzelmezse aşağıdakileri uygulayın.

Ayralar, Destek, Sorun bildiri açın ve oraya şunu yazabilirsiniz.

Hepsi silinmişse; İnstagram hesabımı dondurdum ve açtığımda tüm fotoğraflarım silinmiş.

Bir bölümü silinmişse; İnstagram hesabımı dondurdum ve açtığımda fotoğraflarımın bir bölümü silinmiş.

Fotoğraflarınız hemen gelemez bu yüzden sabırlı olun ve ümitsizliğe kapılmayın instagram sunucu kapasitesi çok yüksek olduğu için ve sorun halinde sistemi hemen eski haline getirmek için devamlı yedek almaktadır. Belki yedekleri aylık yada yıllık olarak arşivleyebiliyorda olabilirler ki ben bile sitemin yedeğini aylık olarak alıp saklıyorum koskoca instagram için bunun hiç sorun olacağını düşünmüyorum.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnstagram Profiline Kimler Bakmış?

İnsanların en zayıf yönleri merakları sanırım bunları iyi bir şekilde kullandığını...

İnstagramdan Fotoğraf Sildirme (Şikayet)

Fotoğraflar çekiyoruz ve instagrama yüklüyoruz herşey iyi hoş ama bu fotoğrafları ...

İnstagramda takipçi arttırma. (Takipçi nasıl çoğaltılır?)

İnstagramda takipçi çoğaltmak için çeşitli uygulamalar ve siteler var ve bunların ...

İnstagram Şifre Kırma

Facebook’un instagramı satın almasından sonra yeni özellikleri ile kullanıcı kitle...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP