Google’dan Huawei’ye Engel

Teknoloji 20 Mayıs 2019 - 18:26 64 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Google’dan Huawei’ye Engel

Google’dan Huawei’ye engel, ünlü teknoloji devi Huawei, ABD yaptırımları neticesinde Google Android’in lisansından kaldırıldı

Google, Çinli iletişim şirketi Huawei’nin telefonlarında uygulamaları kullanmasını engellediğini bildirdi.

Huawei, Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemlerini telefonlarında ve tabletlerinde kullanantelefon üreticilerinden biridir.

Verge, Google’ın Huawei’nin lisansını kestiğini bildirdi – bu da Haritalar ve Gmail gibi uygulamaları kullanamayacağı ve güvenlik güncellemelerine erişemeyeceği anlamına geliyor.

Mevcut müşteriler telefonlarını ve uygulamalarını güncelleyebilecek, ancak eğer mevcutsa Android işletim sisteminin daha yeni bir sürümüne güncelleme yapamayacaklar.

Huawei tarafından yapılan ilk açıklama mevcut Huawei ve Honor telefonlarının güvenlik güncellemeleri almaya devam edeceğine söz vermek oldu.


“HUAWEİ, ANDROİD’İN DÜNYADAKİ GELİŞİMİ VE BÜYÜMESİNE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNDU. 


ANDROİD’İN KİLİT KÜRESEL ORTAKLARINDAN BİRİ OLARAK, HEM KULLANICILARA HEM DE SEKTÖRE FAYDA SAĞLAYAN EKOSİSTEMİ GELİŞTİRMEK İÇİN AÇIK KAYNAKLI PLATFORMLARIYLA YAKIN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK.
HUAWEİ, SATILAN VE HALEN GLOBAL OLARAK STOKTA BULUNANLARI KAPSAYAN MEVCUT TÜM HUAWEİ VE HONOR AKILLI TELEFON VE TABLET ÜRÜNLERİNE GÜVENLİK GÜNCELLEMELERİ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER SUNMAYA DEVAM EDECEKTİR.
KÜRESEL OLARAK TÜM KULLANICILARA EN İYİ DENEYİMİ SUNMAK İÇİN GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAZILIM EKOSİSTEMİ İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ ”DEDİ.

Google, Huawei telefon sahiplerinin Google Play Store’a erişimini koruyacağını ve uygulamalarını güncellemeye devam edeceğini çoktan söyledi.Ancak en önemli şey Google’dan Android işletim sistemi güncellemeleri, bu güncellemeleri alabilmek için kullanıcılar ABD-ÇİN krizinin dinmesini umut etmekten başka bir şansı olmayacak.

Huawei, Google ve Microsoft gibi ABD şirketlerinin yazılıma erişimini kaybetme ihtimaline karşı hazırlık yapıyor ve Android’e alternatif bir şirket içi işletim sistemi geliştiriyor . Şirketin “güvenli ve sürdürülebilir bir yazılım ekosistemi kurmaya devam edeceğini” söylediği ifadesinin son paragrafında ima ettiği şey bu olabilir.


ETİKETLER:,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro Amerika’ya inat güncelleme almaya devam ediyor

lisansı ağustos ayı ortasına kadar uzatılan Huawei &nbs...

İngiltere’deki En Büyük Seyahat Yönetimi Şirketi Bitcoin’i Kabul Etti

İngiltere’deki En Büyük Seyahat Yönetimi Şirketi Bitcoin’i Kabul Etti

Huawei’den iki yeni akıllı saat geliyor!

Huawei geçtiğimiz yıl Ekim ayında Londra’da düzenlediği etkinlikte Mate 20...

Turkcell’den Dev Blockchain Adımı

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Blockchain konusunda dev bir adım attı .

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP