Google’da Kripto Para Harekatı: Ethereum Kara Listeye Alındı

Ethereum 14 Ocak 2019 - 9:41 31 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Google’da Kripto Para Harekatı: Ethereum Kara Listeye Alındı

Google Reklamları, Bir Anahtar Kelime Olarak ‘Ethereum’u Kara Listeye Aldı. Google, ‘Ethereum‘ kelimesinin Google Ads reklam platformunda bir anahtar kelime olarak kullanılmasını kara listeye aldı. Bu durum, Sırbistan merkezli girişim olan Decenter tarafından kripto para topluluğunun dikkatine sunuldu.

Decenter, Ethereum (ETH) ağı üzerinde inşa edilen akıllı sözleşmeler için güvenlik denetimi yapan bir grup geliştiriciden oluşuyor. Ekip, işletmenin tanıtımına yardımcı olmak için faaliyetleri ile ilgili ifadeleri ararken, ‘Ethereum’ kelimesini içeren ifadelere artık reklam olarak yer verilmediğini tespit etti. ‘EOS’ gibi diğer kripto paralarla ilgili anahtar kelimelere yönelik arama yapıldığında hala sonuç ortaya çıkıyor, ancak ‘Ethereum’ görünüşe bakılırsa tüm alanlarda kara listeye alınmış durumda.

Hey, Chetan. We’re actually a developers team doing smart contract security audits so we’re seeing this error for keywords such as “ethereum security audits” and “ethereum development services”. Would you say that this is expected behaviour or can we fix it some way? Thanks.

— Decenter (@DecenterTeam) January 10, 2019

Bulgularını Twitter’da yayınladıktan sonra, Google Reklamları’nın resmi hesabı Decenter’a yanıt vererek bir açıklama yaptı. Ancak yapılan açıklama tatmin edicilikten son derece uzaktı. Böyle bir durum karşısında ABD ve Japonya dışındaki kripto para borsalarının tanıtımının engellenebileceği iddia ediliyor ve daha fazla açıklama için ekibin resmi politika kılavuzlarına yönlendirildiği belirtiliyor.

İnternetin (ve muhtemelen dünyanın) en etkili şirketinin Ethereum’un çevrimiçi görünürlüğünü sınırlamaya çalıştığı konusunda endişeli olan ekip, cevaplar için Reddit’e döndü. Tahmin edilebileceği gibi, ademi merkeziyet/merkezsizlik odaklı r/Ethereum topluluğu Google’a (ve ana şirketi Alphabet (NASDAQ:GOOGL), Inc.) karşı çıktı ve siyasi ve ekonomik konularda sansür ve engellemenin yeni bir şey olmadığını belirtti.

The post Google’da Kripto Para Harekatı: Ethereum Kara Listeye Alındı appeared first on Kriptokoin.com.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP