Google Play Store’da Kullanıcıların Kripto Paralarını Çalan Bir Uygulama Keşfedildi

Android 10 Şubat 2019 - 9:19 67 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Google Play Store’da Kullanıcıların Kripto Paralarını Çalan Bir Uygulama Keşfedildi

Google Play Store, uygulama sayısı bakımından App Store’u geçse de bu durum beraberinde birtakım sorunlar da getiriyor. Araştırmacılar, Play Store’da bulunan bir uygulamanın kullanıcıların istekleri dışında kripto para hırsızlığı yaptığını ortaya çıkardı.

Eset araştırmacılarının geçtiğimiz cuma günü yayınladığı sonuçlar, meşru yollardan kripto para işi yapıyormuş gibi görünen bir uygulamanın aslında Android panosuna kopyalanan cüzdan adreslerini değiştirerek hırsızlık yaptığını ortaya koydu. Yani kendi kripto para cüzdanınızı kullanmak isterken, parayı saldırganlara ait cüzdana yatırmış oluyordunuz.

Benzer bir olay 2017 yılında Windows’ta kullanıcıların başını ağrıtmış, 2018 yılında da Satori adındaki bir bot cüzdanlardaki adresleri kopyalayarak kullanıcıların paralarını çalmıştı. Google Play Store’daki mevzubahis uygulama, MetaMask ismindeki (kötü amaçlı olmayan ve gerçekten çalışan) Ethereum tabanlı çalışan bir başka uygulamanın kopyası şeklinde tasarlanmış.

1 Şubat’ta Google Play’de yayınlanan uygulamanın aslında hırsızlık yaptığını Eset kısa sürede tespit etti ve Google’a haber verdi. Google, uygulamayı anında kaldırmış olsa da Eset’in araştırmacılarından olan Lukas Stefanko, “Google ilk defa kripto para konusunda kötü amaçlı bir yazılımı gözden kaçırdı” diyor.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP