General Mobile Tab4 MDM Kaldırma

Android 27 Ocak 2019 - 9:34 76 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

General Mobile Tab4 MDM Kaldırma

Son yıllarda Fatih Projesi olarak adlandırılarak okullarda öğrencilere Ücretsiz tabletler dağıtılmaktadır. Bu proje mantığında öğrencilerin daha sosyal ve iyi eğitim alabilmeleri için bu desteği uygun görmüşlerdir ama Fatih projesi tableti kısıtlamaları mevcut olarak verilmektedir. Örneğin oyun yüklemek, internette dolaşmak, Facebook ve Twitter tarzı uygulamaların kurulumları yapılamamaktadır. Tam anlamı ile bir tablet fonksiyonu bulunmamaktadır yani. Okulu biten öğrenciler için genellikle bu durum sorun olmaktadır çünkü sıfırlandıktan sonra bile E TAB 4 MDM kaldırma ve Aktivasyon sorunu çıkmaktadır. Bu aktivasyonu kapatmak için yazılım kırma işlemi yapılması gerekmektedir.

Bunun için öncelikle General Mobile E tab 4 Root yapmak gerekmektedir.

General Mobile E tab 4 Root Yapmak

Genellikle sorun çıkaranlar arasında en çok olduğu için General Mobile E-Tab 4 tercih ettik. Öncelikle tabletin tam olarak bütün içeriğinin silinmesi gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki video izleyebilirsiniz. Veya adımları takip edebilirsiniz.

  • Tablet kapalıyken Ses Açma ve Güç Tuşuna basılı tutarak bilgisayarı açınız. General Mobile yazısı geldikten bir kaç saniye sonra elinizi çekin.
  • Android System Recovery ekranı açılacaktır. Bu işlem ilk seferde çıkmaz ise bir kaç defa denemeniz gerekebilir. Buradaki menüleri Ses Açma ve Kısma tuşları ile gezebilir ve Güç tuşu ile seçebilirsiniz. Bu ekranda “wipe data/factory reset“i seçiyorsunuz.
  • Burada açılan ekranda “Yes — delete all user data” kısmına inerek seçiyoruz. Bu işlem tabletinizdeki bütün dosyalarınızı silecektir ve fabrika ayarlarına geri dönülecektir.
  • Bu işlem sonrasında dosyalarınız silinmeye başlayacak ve sistem düzenlemeleri yapılacaktır ortalama 5 dakika sürebilir.  Bittikten sonra menü ekranı tekrar gelecek, burada “Reboot system now” seçeneğini seçerek tableti tekrar başlatın.

Burada USB to OTG kablo gerekecektir. Çünkü MDM kaldırma ekranını geçebilmeniz için klavye takmalısınız. 

  • Tablet yeniden başladığında Klavyenizi bağlayın ve MDM ekranında iken ESC tuşuna basınız. Burada android sistemin normal kurulum ekranı gelecektir. Her şeyi sıfır bir tabletmiş gibi yapınız ve ilerleyin.
  • Kurulum ayarları bittikten sonra menüden Ayarlara girerek tablet hakkında kısmındaki derleme numarasına 6 7 kez basarak geliştirici seçeneklerini açınız.
  • Geliştirici seçeneklerine girin ve USB hata ayıklama modunu açmak için tık’ı işaretleyin. Sorulan soruya onay verin.
  Artık Arabalar da Akıllı!

Bundan sonraki işlemleri video’daki 3. dakikadan sonrasını izleyerek yapmanız önerilir.

GM E TAB 5 MDM KALDIRMA

MDM Yazlımları tablet sürümleri ile alakası yoktur. Aynen Etab 4’te olduğu gibi E Tab 5 MDM Kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Tabletlerin öğrencilere sadece eğişim amaçlı dağıtılması nedeniyle bazı kısıtlamalar getirilmek istenmiş Abartmışlarda abartmışlar. Tableti sıfırlayıp açarken bile şifre istemeler sıra numarası vs istemeler. Facebook şifresini unutan insanlar var yıllar önce sıra numarasını sınıf numarasını nereden bilsin insanlar bunun için tabletin Engelleme yazılımının kaldırılması gerekmektedir.

BEDAVA TABLETLERİN YAZILIMINI KIRMAK

Mdm kaldırma işlemi ve gerekli programların kurulumunu yukarıdaki video’dan göre öğrenebilirsiniz. Daha kalıcı ve etkili bir çözümdür. Test ederek kesin çözüme ulaşabilirsiniz Teşekkür ve sorunlarınızı yorum olarak yazmayı unutmayın.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Huawei P30 Pro Amerika’ya inat güncelleme almaya devam ediyor

lisansı ağustos ayı ortasına kadar uzatılan Huawei &nbs...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • George Martin Jr 2 Mart 2019 / 01:43 Cevapla

    VALLA ELİNİZE SAĞLIK NE ZAMANDIR AÇAMIYORDUM BU TABLETİ:)

BU YAZIYA YORUM YAP