Facebook, Bitcoin’e Rakip Olarak WhatsApp’a Kripto Para Getiriyor

Facebook 02 Mart 2019 - 15:46 57 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Facebook, Bitcoin’e Rakip Olarak WhatsApp’a Kripto Para Getiriyor

Facebook, Bitcoin’e Rakip Olarak WhatsApp’a Kripto Para Getiriyor.

Uzun süredir dillendirilen Facebook’un kripto para projesi, birkaç ay içinde kullanıma girecek. Kripto para ilk olarak WhatsApp’ta kullanıma girecek.

Facebook’un kendi kripto parasını yapacağı ve Bitcoin ile rekabete gireceği çok uzun zamandır dillendiriliyordu. Görünüşe göre teknoloji devinin bu hamlesinin meyvelerini yakında göreceğiz.

Facebook’un çalışanlarından oluşan 50 kişilik bir ekibin kripto para projesi üzerinde çalıştığını iddia eden The New York Times, haberini projeye yakın olan 5 farklı kaynağa dayandırıyor.

Firma geçen yılın mayıs ayında kripto para projesi üzerinde çalışmaya başlamıştı. O dönemde firma tarihinin en büyük idari yeniden yapılanmalarından biri de gerçekleştirilmişti. O dönemde stablecoin olarak adlandırılan kripto paranın, kırılgan olmaması için diğer kripto paralara sabitleneceği söyleniyordu. Paranın ilk olarak WhatsApp kullanıcılarının kullanımına sunulması bekleniyor.İLGİLİ HABER

Messenger, Instagram ve WhatsApp’ın olası birleşmesiyle beraber bu kripto para, Facebook’un sahip olduğu tüm platformlara yayılacak.

Söylentilere göre Facebook şu anda çeşitli kripto para borsalarıyla görüşmelerini devam ettiriyor ve yeni kripto paranın dört ay içerisinde piyasada olması bekleniyor.

Facebook CEO’su Mark zuckerberg, yakın zamanda Harvard’dan hukuk profesörü Jonathan Zittrain ile yaptığı görüşmede firmanın blok zincir girişimi ile ilgili bilinmezlikleri paylaşmış ve daha henüz bu işi rayına oturtmanın bir yolunu bulamadığını belirtmişti.İLGİLİ HABER

Facebook’un kripto parasına ait en büyük bilinmezliklerden biri, bu paranın da Bitcoin gibi merkezi olmayan bir yapıya mı sahip olacağı. Bazı endüstri uzmanları Facebook’un kendi kontrol edemeyeceği bir ürünü çıkarmayacağını söylüyor.

Uzmanlar, özelleştirilmiş bir blok zincir uygulamasının, kripto paraların ana faydalarını ortadan kaldıracağını söylüyor.

Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamaları da kendi kripto paralarının üzerinde çalışmaya devam ediyor. Her iki firma da klasik tanıma uygun kripto paralar piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Telegram, GRAM adlı kripto parasının yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.

Konuyla ilgili yorumları sorulan Facebook sözcüleri açıklama için WhatsApp’ı işaret ederken, WhatsApp sözcüleri konuyla ilgili bir açıklama yapmıyoA.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP