CER Yeni Araştırmasını Yayınladı – İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları

Bitcoin 22 Ocak 2019 - 9:36 25 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

CER Yeni Araştırmasını Yayınladı – İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları

Kripto para piyasası 2018 yılında özellikle ayı piyasası ve kripto para borsalarının yaşadığı saldırılar ile anıldı. Bu kötü ikili, kripto para piyasasında milyarlarca dolarlık zarar yol açtı ve görünüşe göre zarar hala tam olarak bitmiş sayılmaz. 2019 yılının ilk ayı bile bitmeden, kripto para dünyasında ilk kripto para borsası hacklenmesinin yaşanması ile gözler yeniden siber saldırılara çevrildi.

Cryptocurrency Exchange Ratings (CER) isimli bir kurum tarafından yapılan son araştırmaya göre ise, çoğu kripto para borsası bunca hacklenmeye rağmen hala gerekli tedbirleri almış sayılmaz. CoinMarketCap verilerine göre top 100 kripto para borsasını incelemeye alan CER, bunları siber güvenlik puanına (CSS)göre değerlendirdi ve borsaları 10 üzerinden puanlandırdı.

Araştırmaya göre kripto para borsalarından 2018 yılında toplam 1.3 milyar dolar çalındı. Bunun yanı sıra 10 üzerinden değerlendirilen kripto para borsalarının büyük bir kısmı sadece 6-7 arasında not alırken, sadece bir kripto para borsası 9 üzerinde not aldı.

Source: Crypto Exchange Ranks

Kripto para borsalarını sunucu güvenliği, kullanıcı güvenliği ve kitle kaynak güvenliği olarak değerlendiren araştırmanın 9 üzeri puan alan tek kripto para borsası ise Kraken oldu. Kraken’in hemen ardından Coinbase Pro gelirken, ticari hacme göre dünyanın lider kripto para borsalarından Binance ise üçüncü sırada yer almakta.

Source: Cryptocurrency Exchange Ranking

Elinde piyasaya yön verebilecek kadar Bitcoin bulunduran Bitfinex kripto para borsasının 18. sırada yer alması ise korkutucu bir tablo olarak yorumlanabilir. Kripto para borsalarında yaşanan bunca hacklenme olayına karşı önde gelen borsaların hala bu tip ‘düşük notlar’ alması, siber suçlulara da davetiye çıkarmakta.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP