Bu yılın en büyük Bitcoin kazasından çıkarmamız gereken dersler

Bitcoin 25 Şubat 2019 - 16:26 36 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bu yılın en büyük Bitcoin kazasından çıkarmamız gereken dersler

2019’daki günlük en büyük Bitcoin kazasından sonra, her yere dijital toz çöktü ve kripto piyasaları 130 milyar doların altında kaldı.

En büyük Bitcoin kazasından ne anlam çıkarmalıyız

Kripto pazarlarının bu yıl en son mini bir boğa koşusunun ardından 10 Ocak’ta böyle bir dump yaşamıştı. Hızlı bir baskınla, piyasa önce 11 milyar dolar ardından 5 milyar dolar kayıpla 122 milyar dolara kadar inmişti.

Piyasalar şu saatlerde toplamda 17 milyar kaybederek 144 milyar dolardan 127 milyar dolara düştü. Son ralli liderleri olan Ethereum ve EOS, her biri bir günde yaklaşık % 15 kaybederek en büyük darbeleri aldılar. Bitcoin % 8’in üzerinde düştü ve BTC’nin, piyasanın geri kalanını flaş kazaya katalize etmesi muhtemel görünüyor.

Analistler ne ders çıkarıyor?

Önde gelen birkaç teknik analist, bu geri çekilme ve düzeltmeyi tüm hafta boyunca tahmin ediyorlardı. Pazarın geri kalanı için önder olan Bitcoin, çok hızlı tırmanma konusunda mercek altındaydı. 4.000 $ ‘lık direnç bölgesi son üç aydır sağlam bir bölgeydi, bu nedenle bu kırılmanın kolayca gerçekleşmeyeceği kesindi.

Kasım ayının sonlarındaki büyük dump’tan bu yana, Bitcoin 4 bin dolarlık direnç seviyesini en az 5 kez test etti ve geri döndü. Bu son pump yarım saat içinde 400 Dolar kaybetmeden önce Pazar günü BTC’yi 4.200 $ seviyesine çıkarmıştı.

Resmi Twitter'da görüntüle

lambofomofud@lambofomofud

#btc daily chart with important EMA support #crypto #bitcoin16:13 – 24 Şub 2019lambofomofud adlı kişinin diğer Tweetlerini görTwitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik

Twitter’daki kripto analistlerinin birçoğu, uzun bir ayı piyasasını öngörüyor. Bitcoin direnç seviyelerinden daha sık geri döndükçe, ayı piyasasının doğru olma olasılığı daha yükseliyor. Aşağıdaki tweet ‘fil₿fil₿’ ismini kullanan bir yatırımcı tarafından gönderildi:

fil₿fil₿@filbfilb

BTCUSD: 1 Day outlook – #BTCUSD chart http://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/LHuHa3Ts-BTCUSD-1-Day-outlook/ …4014:26 – 21 Şub 2019Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilikBTCUSD: 1 Day outlook for BITSTAMP:BTCUSD by filbfilbExpecting a pullback to fib levels, then we will find out if we are really a bull or we have more work to do. Also check the long short analysis tagged ———————————————…tradingview.comfil₿fil₿ adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

Bu grafik olağandışı bir şekilde doğrudur, bu nedenle de gerçekleşme olasılığı yüksek. Bu yüzden  geri kalanına dikkat etmekte fayda var.

Murad Mahmudov ise, Bitcoin için 2 000 $ ‘ın altına düşeceği, bu yılın üçüncü çeyreğine kadar süren daha uzun bir kış öngörüyor.

Sonuç olarak, ayı piyasası neredeyse hiç bitmedi, bu nedenle pazarlar hala % 80’in altında olduğu zaman küçük rallilerde umutlanmaya başlıyor. Şu an, birçok analist tarafından verilen tavsiyelerin, son 24 saatteki olaylar göz önüne alındığında, mükemmel bir anlam ifade ediyor.


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

Bitcoin Fiyatı İçin Alt Sınır Hangi Seviyede?

Michael Nye Bitcoin fiyatının 4 bin doların altına düşmeyeceğini ifade etti. ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP