Bu 7 Bitcoin ve Kripto Para Sitesinden Uzak Durulmalı

Kripto Dünyası 07 Nisan 2019 - 13:55 52 KEZ OKUNDU 1 YORUM YAPILDI

Bu 7 Bitcoin ve Kripto Para Sitesinden Uzak Durulmalı

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), yeni dolandırıcıları bulup insanları kripto parayla ilgili risklere karşı uyarmaya devam ediyor.

Bugünkü yapılan uyarıda ise FSMA “bu ticaret platformları üzerinden kripto para yatırımı yapan tüketicilerden sürekli şikayet aldıklarını” söyledi.

Dolandırıcılık listesine yeni katılan internet siteleri şunlar:

  1. www.bearsmarkets.com
  2. www.btckingdom.com
  3. www.directco-invest.com
  4. www.maisonducoins.net
  5. www.novoplacement.com
  6. www.ripae-homine.com
  7. www.tribelylimited.com

Regülatör, sahtekarların müşterilere nasıl “güvenli, kolay ve çok kazançlı” yatırımlar yapma fırsatı sunduklarına dikkat çekerek, bu tür dolandırıcılığın nasıl işlediğini açıkladı.

“Dolandırıcılar önce kripto paraya yatırım yapmak için işin uzmanı olmak gerekmediğine ikna ediyor. Yatırımlarınızı sizin için yönetecek uzmanları olduklarını iddia ediyorlar. Paranızı herhangi bir zaman geri alabileceğinizi söylüyorlar. Ama sonuç hep aynı: Kurbanlar paralarını kurtaramadığını fark eder!”

FSMA şimdiye kadar kripto para üzerinden dolandırıcılık yapan 120’den fazla internet sitesi belirledi. Listenin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca böyle bir uyarıyı ilk defa da vermiyor. Şikayetler geledursun, geçen yılın Şubat ayından beri dolandırıcılar listesini güncelliyor.

Kripto para yatırımı yapmak için uzman olmanız gerekmeyebilir, ancak şunu bilmeniz gerekiyor: Bir şey gerçek olamayacak kadar iyiyse, büyük ihtimalle gerçek değildir. Bununla yüzleşelim.


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 1 )

  • Ozaslan 9 Nisan 2019 / 23:41 Cevapla

    Hocam bu bitcoinler neden bu akdar pahali ne alaka çözemedim bir turlu olmayan para neden degerli derdim hep sizin yazinizla anladim hocam cok saolun adamsin admin

BU YAZIYA YORUM YAP