Boğa Piyasası İnşa Ediliyor: İşte İzlenmesi Gereken Asya’dan Avrupa’ya Tüm Gelişmeler

Bitcoin 13 Ocak 2019 - 9:40 35 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Boğa Piyasası İnşa Ediliyor: İşte İzlenmesi Gereken Asya’dan Avrupa’ya Tüm Gelişmeler
Boğa Piyasası İnşa Ediliyor: İşte İzlenmesi Gereken Asya'dan Avrupa'ya Tüm Gelişmeler

Bitcoin fiyatı hemen yükselmeyebilir, ancak önümüzdeki birkaç gün tüm kripto para birimleri için olduğu kadar sektörün geleceği için de çok önemli olacak. Asya’dan Avrupa’ya, küresel olarak fiyat hareketini zorlamak için yeni girişimler başlıyor. Boğa piyasası inşa ediliyor.

İşte boğa piyasası inşa eden tüm kripto gelişmeleri

Asya: Hong Kong  ve Çin gelişmeleri

Fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri gelecek ay ilk kez Asya’ya gidecek. CoinFLEX (Coin Vadeli İşlem ve Borç Verme Borsası), fiziki olarak teslim edilen vadeli işlemlerle Asya’daki bireysel müşterileri hedefliyor. Amaç, vadeli işlem fiyatını Bitcoin gibi bir varlığa bağlamak, böylece katılan her yatırımcının belirli bir anlaşma süresinde ne alacağını bilmesini sağlamak. Bu, varlığın spekülasyon veya manipülasyondan daha iyi kullanılmasını sağlar. CoinFLEX CEO’su Mark Lamb, Bloomberg’e verdiği demeçte Bitcoin pazarının şu anda 2017-2018 heyecanının aksine, temel, kullanım ve benimsenme altyapısı inşa ettiğini söyledi.

işlemlerin Hong Kong’dan başlatılması, platformlarına küresel bir hedefe ulaşmak için bir avantaj sağlıyor. Çünkü bu pazarın %98’i denizaşırı ve Asya merkezli borsalar tarafından kontrol ediliyor. Bu, ABD’de CFTC tarafından düzenlenen alternatiflere uygulanan yaklaşık %1-%2’lik sınırlamaya benzemez. Mark Lamb ABD’nin kaldıraçları ve bu vadeli işlemlerin teklif ettiği zaman dilimini kısaltma girişimi nedeniyle pek çok trader’ın cesareti kırmasıyla devam edeceğine inanıyor.

Asya: Japonya gelişmeleri

Japonya’daki insanlar, Bitcoin vadeli işlemleri gibi enstrümanların, kripto para birimleri için önemli bir alan olmasına rağmen, son zamanlarda pazarlarında yasaklandığı için olumlu haberlerden hemen yararlanamayabilirler. Bununla birlikte, ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı’nın bildiren raporlara göre, Japonya’nın dijital varlıkları izlemek için ilk borsa yatırım fonlarını onaylaması muhtemel. Ancak konuya yönelik geçtiğimiz günlerde FSA’dan gelen açıklamalar bu bilgileri doğrulamadı.

Bir ETF’nin Japon bireysel yatırımcılarının iştahını canlandırıp canlandırmayacağı, Mart ayında belli olacak. Yasama onayı alırsa ETF, 2020 yılının başlarında onaylandıktan sonra Japonya’nın 335 milyar dolarlık ETF pazarına (merkez bankasının %75’i) sahip olacak.

Asya: Hindistan gelişmeleri

Hindistan’ın kripto para birimlerini yasallaştırılması daha erken olabilir.  İlk kez, Hint hükümeti kripto para üzerinde bir dostça duruş sergiliyor. Bu, büyüyen havale piyasası ve ülkenin bir milyardan fazla insanı için çok büyük bir yenilik olacak.

Avrupa gelişmeleri

Bu hafta DX Borsası’nın lansmanı ile Avrupalılara kripto para birimleri ile dijital menkul kıymetler satın alma fırsatı ilk kez sunuldu. Estonya merkezli olan kripto para borsası, Nasdaq’taki ABD hisse senetlerini belirleyen en büyük 10 şirketin dijital hisselerini sunan  ilk borsa platformu.

Platform, MPS MarketPlace Securities’in sahip olduğu gerçek hisse senetlerinin desteğiyle Apple, Amazon, Baidu, Facebook, Alfabe, Intel, Microsoft, Netflix, Nvidia ve Tesla’nın tokenize hisse senetlerini sunuyor. ICE’nin Bakkt platformunun bu ayın sonunda lansmanı bekleniyor ve SEC’in onayıyla ABD’deki ETF pazarına erişim için Şubat ayında ilk Bitcoin ETF’sinin 3,3 milyon dolara ulaşması bekleniyor.


ETİKETLER:, , , , ,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP