BMW ve The North Face, Ortak Geliştirdikleri 2 Tekerlekli Çadırı Tanıttı

Genel 13 Ocak 2019 - 9:24 36 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

BMW ve The North Face, Ortak Geliştirdikleri 2 Tekerlekli Çadırı Tanıttı

The North Face, yeni nesil bir kumaş üretti. İçine su almayan fakat nefes alabilen kumaşın tanıtımı için BMW ile işbirliği yapan firma, CES’de boy gösterdi.

The North Face, Gore-Tex’den daha gelişmiş, “Futurelights” isimli su geçirmeyen ama nefes alabilen yeni bir kumaş üretti. Kumaşın özelliklerini gösterebilmek için BMW Designworks ekibiyle beraber çalışan The North Face, CES fuarına 2 tekerlekli, ultra hafif, karbon şasisi olan, dış kısmı Futurelight kumaşından yapılmış bir kamp çadırıyla geldi. Gözümüze çarpan önemli özelliklerden birisi de çadırda, Michelin’in geliştirdiği havasız lastiklere benzeyen lastikler kullanılması.İLGİLİ HABER

Eski nesil kumaşlar suyu dışarıda tutmada oldukça iyiler, iyi oldukları bir başka konu da nemi de içeride tutmaları. Futurelight kumaşında ise “nanospinning” ismi verilen bir teknoloji sayesinde, kumaştaki delikler o kadar küçük ki havanın dışarı çıkmasına izin verirken suyun içeri girmesine izin vermez.

Kamp tutkusu olanlar çadırların hava almasının ne kadar önemli olduğunu bilirler. Gece yattığınızda her nefes verişinizde dışarı nem de çıkar ve sabaha kadar ortaya çıkan bu kadar fazla nem oldukça rahatsızlık verir. Bu konsept çadırda iki kişi rahatlıkla kamp yapabilir.

Bu tasarım büyük ihtimalle hiç seri üretime geçmeyecek ama çoğu kampçının keşke üretilse dediğini duyar gibiyiz ki üretilmeyi hak eden de bir tasarımı var.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP