Bitcoin’de umut veren deja vu hali: Tarih tekerrür edecek mi?

Bitcoin 15 Şubat 2019 - 17:44 35 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin’de umut veren deja vu hali: Tarih tekerrür edecek mi?

Bir kripto para analisti, Bitcoin’de yakın zaman önce görülen hareketin ayıdan boğaya eğilim değişiminin işareti olabileceğini ileri sürüyor.

En büyük kripto para, Bitstamp üzerinde 3,568 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin‘de mevcut durumu değerlendiren CoinDesk analisti Omkar Godbole, Bitcoin’in haftalık MACD göstergesinin boğalar lehine saptığını söyledi.

Godbole, “Bitcoin’in fiyatı 3,100 dolara düşse de gösterge, Aralık ayında bir ‘higher low’ oluşturdu ve bu da madencilik ödülü yarılanmasından 17 ay önce düşüş baskısının azaldığına işaret ediyor. Bitcoin, Temmuz 2016’daki bir önceki yarılanmadan 17 ay önce de benzer bir MACD sapmasına tanık oldu.” yorumunu yaptı.

Kaynak: CoinDesk

Godbole, sözlerinin devamında “Boğaların lehine bir MACD sapması, kripto paranın uzun vadeli bir tabana yaklaşıyor olabileceğini gösterir veya Aralık ayında 3,100 dolar civarında bir taban oluşmuş olabilir. Bir boğa sapması, genellikle satıcı tükenişinin işareti olarak kabul edilir ve bunu eğilimin tersine dönüşü takip eder.” ifadelerini kullandı.

Analist ayrıca “Şu anda 5,334 ABD Doları’nda bulunan 21 aylık üssel hareketli ortalamanın (EMA) üzerinde bir hareket, uzun vadeli bir yükselişi doğrulamak için gereklidir.” dedi.

Son olarak Godbole, “3,735 doların kırılması halinde Bitcoin, 4,000 doların üzerine çıkabilir. 4 saatlik grafikte görülen kama formasyonunun aşağı yönlü kırılması ise 3,400 doların yeniden testine neden olabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Haber: CoinDeskA.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP