Bitcoin’de ayı ne zaman bitecek? Cevap iki fiyat seviyesinde

Bitcoin 26 Şubat 2019 - 14:40 40 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin’de ayı ne zaman bitecek? Cevap iki fiyat seviyesinde

Kripto para aracılık şirketi BitOoda, son analizinde Bitcoin’de ‘ayı bitti’ diyebilmek için iki fiyat seviyesinin kritik öneme sahip olduğunu ileri sürdü.

24 Şubat Pazar günü 4,200$’a kadar tırmanan Bitcoin, günün akşam saatlerinde sert düştü ve 3,700$’a kadar geriledi. Şu anda ise 3,800$ civarında seyrediyor. Bitcoin’deki bu sert düşüşün ardından akıllara şu soru geldi:

Bitcoin’de ayı piyasası hiçbir zaman bitmeyecek mi? Kripto para aracılık şirketi BitOoda, cevabın 4,200$ ve 6,000$ seviyelerinde aranması gerektiğini belirterek, bireysel yatırımcının bu seviyelerden haberdar olması gerektiğini söylüyor.

Önemli bir direnç seviyesi olarak 4,200$

BitOoda Kurumsal Satış Başkan Yardımcısı Brian Donovan, pazartesi günü müşterilerine yazdığı notta şu ifadelere yer verdi:

“BTC satışları, 4,200$ seviyesinin Bitcoin fiyatı için önemli bir direnç seviyesi haline geldiğini gösteriyor. Bu seviyeyi kırmadan ayı piyasasından çıkamayız.”


Notta ayrıca, bu hızlı düşüşün muhtemel sebebi olarak, Bitcoin’de uzun pozisyon açan trader’ların bu pozisyonlarını kapatması gösterildi.

Kripto para piyasasının çok ince bir çizgide hareket ettiğini belirten BitOoda, BTC’nin 2017’den bu yana ilk defa 3,000$’ın altına düşebileceğini söylüyor.

Bu da, BitOoda’nın müşterilerine gönderdiği bir diğer nottan:

“Hala ayı piyasasında olsak da herhangi bir fiyat düzeltmesi oldukça önemli olabilir. Aşağı yönlü tahminimiz 2,400$ – 2,800$ arası. Kısa süreli bir ralli BTC’yi 4,030$ – 4,300$ bandına ve hatta 5,600$ – 6,000$ seviyelerine götürebilir. Eğer piyasa, ayı evresini atlatırsa sadece %33’lük bir düzeltme BTC’yi 8,700$’lara taşıyabilir.”

BitOoda, şu anda 2,400$ – 2,800$ tahminini sürdürüyor. Piyasadaki son yükselişin ardından bile bu tahminine sadık kalan şirket, ayı bitti diyebilmemiz için 6,000$ seviyelerinin görülmesi gerektiğini inanıyor.


ETİKETLER:,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

Bitcoin Fiyatı İçin Alt Sınır Hangi Seviyede?

Michael Nye Bitcoin fiyatının 4 bin doların altına düşmeyeceğini ifade etti. ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP