Bitcoin Son 14 Ayın En Büyük Hamlesine Hazırlanıyor

Bitcoin 18 Şubat 2019 - 15:26 30 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin Son 14 Ayın En Büyük Hamlesine Hazırlanıyor

Hamle Gelecek mi?

Bitcoin (BTC) son 14 ayın en büyük hamlesini yapmak üzere. Yatırımcılar bu durumdan son derece endişe duyuyorlar. Zira böylesi bir şeyin önemli derecede etkileri olacağını gayet iyi biliyorlar.

Önemli Gelişmeler Göz Ardı Ediliyor

Bitcoin Short pozisyonları ile ana akım medyanın kasıtlı olarak görmezden geldiği ilginç bir şey aldı başını gidiyor. Herkes yeni JP Morgan koinin, Bitcoin’i (BTC) sona erdireceğinden, kripto para birimlerinin sonunu getireceğinden ve artık bankaların kendi koinlerini piyasaya süreceğinden bahsediyor.

Bütün bu gereksiz tartışmalar arasında, BTC/USD’nin gelecekteki görünümünü uzun süre belirleyecek olan önemli gelişmeler göz ardı ediliyor. BTC/USD Short pozisyonları için günlük tablo, Short pozisyonu sayısının şu anda Şubat 2018’den bu yana test edilmemiş trend çizgisi desteğine düştüğünü gösteriyor.

Günlük grafik ayrıca BTC/USD Short pozisyonlarının azalan bir kanalda işlem gördüğünü ve aynı zamanda yükselen bir kamanın her ikisinin de aşırı düşüşe uğrayan düzeltmeler yaptığını gösteriyor. Bu nedenle, bu noktada en muhtemel senaryo BTC/USD Short pozisyonlarının yükselen kamadan aşağıya inip, azalan kanalda alım satıma devam etmesi gerektiği şeklinde.

Bu durumun 14 aydan fazla gerçekleşmemiş bir şey olduğunu göz önünde bulundurarak, BTC/USD Short pozisyonlarının, trend çizgisi desteğinin altında bir kırılma yaşaması durumunda düşüş eğilimini paramparça edeceğine ve birçok ayının Bitcoin’in (BTC) önceki piyasa yapısına doğru yaklaşık 6000 Dolara yükseldiğini görebilecek kısa pozisyonlarını kapatacağına inanıyoruz.

Önceki piyasa yapısından sonra fiyatların artmaya devam edip etmeyeceğini söylemek için henüz çok erken. Ancak bu Short pozisyonlarının veya likidasyonun panik halinde kapanmasının BTC/USD kurunun 6.000 $’a yükseleceğini gösteren bir katalizör olacağına inanıyoruz.

Ralli Beklentisi

Bu noktada Bitcoin’in fiyatının 3.000 $’a düşmesini bekleyen yatırımcılar, bu aşamada her şeyin baştan aşağıya büyük bir ralli lehine olduğunu anlamalılar. BTC/USD kuru için 1H grafiği, şu anda her an tersine dönebilecek bir boğa bayrağı içindeki fiyatı gösteriyor.

Kötüleşme Söz Konusu Değil

1H grafiğindeki 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaların geçişinin hafta sonu boyunca kısa vadede aşağı yönlü seyretme riski bulunuyor. Bununla birlikte, bu düzeltme hala yükseliş yönlü bir harekete devam ediyor ve satış yapmak yerine bu seviyelerde birikerek hareket edilmesi gerekiyor. Şu anki his aşırı derecede bir düşüşe işaret ediyor ve bu zamanda gerçekleşebilecek şeyleri daha da kötüleştirecek bir durumun şu an için söz konusu olmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, birçok profesyonel yatırımcı ve analist, fiyatın düşmesi için ana akım medyanın daha sık “Bitcoin öldü” dediğini görmemiz gerektiğini ifade etmişlerdi. Sanırım sonunda JPMorgan’ın koin açıklamasının ardından ne olduğunu gördük. Barron’un JPMorgan’a “Güvenilirlik ve itibar” kazandırdığı “JP Morgan, Bitcoin Rüyasını Öldürdü” başlıklı bir makale yayınladığını görünce şok oldum. Ancak, aptallığın da bir yöntemi var. Bu medya kuruluşlarının çoğu, hedeflerine ulaşmak için onları kullanan daha büyük çıkar gruplarına cevap veriyorlar. Bu yüzden bilgilerinizi nereden edindiğiniz gerçekten çok önemli. Etrafınızda kripto paralarla ilgili haber yapan medya kuruluşları olduğu sürece, gerçeği bulmak için elinden gelenin fazlasını yapmaya istekli olan yatırımcılar her zaman bunu yapabilecekler.


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP