Bitcoin piyasasını merkezsiz uygulama platformları mı kurtaracak?

Kripto Dünyası 25 Şubat 2019 - 17:52 45 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin piyasasını merkezsiz uygulama platformları mı kurtaracak?

Son birkaç haftadır piyasalarda ciddi toparlanmalar görünüyor. En iyi merkezsiz uygulama (dApp) platformları kayda değer artışlar sağlıyor. Bu artışlar piyasanın değişebileceğini, yatırımcıların güvenini yeniden kazanabileceğinin işaretini veriyor. Bitcoin piyasasını merkezsiz uygulama platformları 2019 yılında düzlüğe çıkarabilir.

Bitcoin piyasasını merkezsiz uygulama platformları düzlüğe çıkaracak

Yılın başından bu yana, kripto fiyatlarının büyük ölçüde sabit kalması ve birçok analistin genel bir toparlanmanın devam ettiğini iddia etmelerine neden olmuştur. En azından, fiat değerlerinin daha fazla düşmeyeceği konusunda bir fikir birliği var. Şimdi, en iyi merkezsiz uygulama (dApp) platformları kayda değer artışlar sağlıyor. Bu artışlar piyasanın değişebileceğini, yatırımcıların güvenini yeniden kazanan daha büyük kripto paralarla kayda değer yeni bir model ortaya koyuyor. Bu senaryo böyle olursa, pazar olgunlaşmasının açık bir göstergesi ve belki de gecen yıl boyunca süren düşüş eğiliminin yakında sona erebileceğinin bir işareti olabilir.

DApp platformları arasındaki olumlu hamleler, genel bir hamlenin bir parçası olarak değil, her biri için özel gelişmelere dayanıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca,  değerlerdeki düşüşe rağmen, ekipler teknik gelişmelerde bulunmak ve hükumetler ve işletmelerle ortaklık kurmak için var güçleriyle çalıştılar.  Öyle görünüyor ki, toplu benimsenme ve uzun vadeli başarının net belirtileri ortaya çıktıkça, bu zorlu çalışmalarının karşılığını alıyorlar.

DApp platformları hamleleri

Stellar Lumens, 5 Şubat’tan bu yana % 22 artarak son birkaç gün içinde değerinde göze çarpan bir artış görmüş bir platformdur. Bu ilerleme büyük ölçüde olumlu benimsenme ve gelişme haberlerinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, Mastercard, finansal kurumları üçüncü partilere daha iyi bağlayacak “açık bankacılık merkezi” dediği şeyi geliştirmek için Token.io ile bir ortaklık yaptığını açıkladı. Bu ağın bir kısmı, Stellar blok zincirinde çalışacak olan bir stabilcoin, Token X içerecek. Ayrıca, Kanadalı bir borsa olan Coinsquare,  Stellar merkezli peer-to-peer kripto pazarı olan StellarX’i satın aldı.

Neo, bu ayın başından bu yana % 45 oranında bir artış sağladı. Gas fiat değerinde de  önemli ölçüde artış sağlanmıştır. Böyle bir artışın nedeni, platformun yol haritasındaki bir sonraki önemli aşama olan Neo 3.0 ile ilgili son detayların yayınlanması. Haberler, daha fazla ölçeklenebilirlik, daha hızlı işlem hızı ve akıllı sözleşmeler için programlama yeteneklerinde yükseltme vaatleriyle oldukça umut verici.

Diğer olumlu aktörler arasında son zamanlarda iyi haberler alan EOS, Stratis ve Ethereum var. Örneğin, Ethereum Constantinopole yükseltmesini, ayın sonuna kadar gerçekleştirmeyi planlıyor, bu da ileriye yönelik büyük bir teknik adım olacak. Ayrıca, EOS ve Stratis yol haritalarında birkaç adım attılar.

Gerçek bir fiyat toparlanmasının devam edip etmediğini bilmek için henüz çok erken. Ancak, blockchain’in benimsenmesinin hızlandığına dair hiçbir şüphe yok ve merkezsiz  uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri mümkün kılan bu platformların ilerlemede büyük rol oynayacağı da garanti.  Bitcoin piyasasını merkezsiz uygulama platformları kurtarabilir. Aynı zamanda, bu dApp’lar yeni bir boğa koşusu başlatan bir katalizör olabilirler.

Kaynak


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP