Bitcoin işlemlerinde ‘20,000 dolar’ seviyeleri

Bitcoin 09 Şubat 2019 - 18:26 44 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin işlemlerinde ‘20,000 dolar’ seviyeleri

Bitcoin’de günlük işlem sayısı, geçtiğimiz aylar boyunca istikrarlı bir biçimde arttı ve kripto paranın 20 bin dolar olduğu seviyelere ulaştı.

Transaction.info’nun verilerine göre günlük Bitcoin işlem hacmi, işlemlerin BTC’nin 20,000 dolara ulaşmasının ardından 2018 yılının Ocak ayında tavan yaptığı seviyelere yükseldi.

Bazı sektör oyuncuları bunun kripto paranın ekosisteminin ve temellerinin gelişiminin bir işareti olduğuna inanıyor.

Bitcoin güvenlik şirketi Casa’nın baş teknoloji sorumlusu Jameson Lopp, Medium’da Bitcoin’in temel performansının bir analize yer verdiği yazıda ‘sistem gelişiyor ve büyüyor’ sonucuna vardı. Lopp, konuyla ilgili araştırması sırasında çeşitli kaynaklara ve Bitcoin’in 2018’deki büyümesinin istatistiksel ölçümlerine başvurdu.

Lopp, “Geçtiğimiz birkaç yılda Bitcoin Core tarafından blok yayılımında birtakım iyileştirmeler yapıldı ve node’lar güncellendikçe etki yarattıkları görülüyor. Ayrıca yeni bir yüksek performanslı madenci röle ağı da var.” ifadelerini kullandı.

Lopp’a göre düşük işlem talebi, gelişmiş ücret tahmin algoritmaları, SegWit teknolojisinin benimsenmesi ve işlem harmanlaması, blok alanının daha verimli kullanılması ve bu sınırlı kaynak için daha az münakaşayla sonuçlandı.

SegWit, işlem ücretlerinin yanı sıra bekleme sürelerini azaltmak için tasarlanan bir teknolojiydi.

2018 yılında SegWit teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen işlemlerin normal işlemlere oranı yüzde 50’ye dayanmıştı. Son verilere göre işlemlerin yüzde 40’ı SegWit ile yapılıyor.

Lopp, “Ulaşılabilir node’ların sayısı fiyat ile karşılaştırıldığında fazla düşmedi. Sanıyorum ki bu node’ları yöneten insanlar Bitcoin’e yüksek oranda bağlı ya da bunları ekonomik amaçlarla kullanıyorlar. Dolayısıyla kur oynaklığı nedeniyle node’u kapatmaları pek mümkün değil.” diyor.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP