Bitcoin borsasından akla ziyan açıklama: Cüzdanları bulamıyoruz

Genel 03 Şubat 2019 - 10:35 70 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin borsasından akla ziyan açıklama: Cüzdanları bulamıyoruz

Kanada’nın işlem hacmiyle en büyük borsası, yaptığı açıklamayla kripto para cüzdanlarına erişim sağlayamadıklarını bildirdi.

Kanada merkezli kripto para borsası Quadriga CX, borsanın cüzdanlarını bulamadıklarını söyledi.

Resmi internet sitesinde yer alan bir açıklamaya göre borsa Kanada iflas kanunu kapsamında iflas koruma başvurusunda bulundu.

Açıklamada ayrıca geçen birkaç hafta boyunca soğuk cüzdanlarda tutulan kripto para rezervlerini bulmak ve güvence altına almak için yoğun bir çaba sarf edildiği fakat başarısız olduğu belirtildi.

Borsa, 14 Ocak’ta kurucu ve CEO’su Gerald Cotten’in öldüğünü açıklamıştı. Bu ölüm duyurusunu takiben iki hafta içinde aniden kapanmıştı. Sosyal medyada yayılan söylentilerden bazıları, borsanın cüzdanlarına yalnızca kurucu Cotten’in erişiminin olduğu, onun ölümünün ardından cüzdanlara ulaşmanın mümkün olmadığı şeklindeydi.

Cotten’in öldüğüne ilişkin herhangi bir kanıt sunmayan platform, geçtiğimiz Ekim ayında bir Kanada bankasının hesaplarını dondurmasının ardından sorunlar yaşamaya başladı.

Quadriga CX, kurucusunun bu ayki ani ölümüne kadar Kanada’nın işlem hacmiyle en büyük kripto para borsasıydı.

Bu arada Quadriga CX, aniden kapanarak müşterilerini mağdur eden tek Kanada borsası değil. 2018 yılının Ekim ayında bir başka Kanada merkezli Bitcoin borsası MapleChange, hack’lendiklerini iddia ederek aniden çevrimdışı olmuş ve resmi Twitter sayfasından da müşterilerine “Paralarınızı geri ödeyemeyeceğiz.” açıklamasında bulunmuşlardı.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dropshipping İle Para Kazanmak

DROPSHİPPİNG İLE PARA KAZANMAKE- ticaret yaparak para kazandı...

XLM Kazanin anında çekin

Arkadaşlar merhaba bugün size süper bir site tanıtacağım XLM musluk sitesi her 10 ...

Fiverr’da İlan Açıp Para Kazanın

Fiverr ile Para kazanmak. Fiverr ile ilan Açıp Para kazanmak ile ilgili makalemize...

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin İzleyebileceğiniz 12 Yol

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP