Bitcoin, 6 ay aradan sonra bir ilke imza atmaya çok yakın

Bitcoin 18 Şubat 2019 - 9:43 39 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Bitcoin, 6 ay aradan sonra bir ilke imza atmaya çok yakın

2018’in Temmuz ayından beri ayı hep kırmızı mumlarla kapatan BTC, ilk yeşil mumunu kaydetmeye çok yakın. 3,414$’ın üstü yetiyor.

Bitcoin, aylık grafikte ilk yeşil mumunu kaydetme yolunda ilerliyor. Olumlu bir ay manasına gelen bu durum eğer gerçekleşirse, Temmuz 2018’den bu yana bir ilk yaşanacak.

Kripto para yatırımcısı Josh Rager, konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin, Temmuz 2018’den beri aylık grafikte ilk yeşil mumunu oluşturmaya çalışıyor. Bitcoin, geçtiğimiz 6 ayı hep kırmızı mumlarla kapattı. Eğer Bitcoin, Şubat ayını 3,414$’ın üstünde kapatırsa 6 aylık eğilim kırılacak ve BTC ilk yeşil mumunu oluşturacak. Aksi takdirde, kırmızı mumların aylık eğilimi devam edecek.”

Yaklaşık 2 ay önce son 1 yılın en düşük seviyesi 3,122$’ın görülmesinin ardından Bitcoin kendini biraz toparladı ve %15’lik bir yükselişle şu anda 3,630$ civarında seyrediyor.

Bitcoin direnç seviyelerini test edebilecek mi?

BTC, 11 Ocak 2019’dan bu yana 3,300$ – 3,700$ arasına sıkışmış durumda. Önemli destek ve direnç seviyelerinin altında veya üstünde herhangi bir büyük fiyat hareketi başlatamıyor.

Bitcoin’de yakın vadede fiyat tahminleri, analistler tarafından kullanılan zaman çerçevesine bağlı olarak büyük ölçüde değişiyor.

Genel olarak, araştırmacılar Bitcoin’in 2019’un ikinci yarısında toparlanarak güçlü bir ara dönem rallisine başlayacağını düşünüyor.

Kripto para piyasasının kısa vadeli durumunu düşündüğümüzde ise, genel hissiyat ayı yönünde.

Eski IMF ekonomisti Markd Dow’a göre, eğer Bitcoin 5,000$ ve 6,000$ gibi kilit direnç seviyelerini kıramazsa düşük bir fiyat aralığında kan banyosu kaçınılmaz olacak.

Eğer Bitcoin önümüzdeki iki hafta içinde ilk aylık yeşil mumunu kaydederse, kripto para piyasası üzerindeki baskı hafifleyebilir ve kritik direnç seviyeleri test edilebilir.

Alternatif bir senaryoda, Bitcoin birkaç hafta daha 3,500$ – 3,700$ aralığında tutunur ve istikrarlı bir duruş sergiler.

BTC çıkmazdayken alternatif kripto paralar hareketlendi

Amiral gemisi kripto para BTC’den büyük fiyat hareketler gelmezken alternatif kripto paralar ve Ethereum tabanlı token’lar geçtiğimiz hafta dolar ve BTC karşısında büyük kazançlar elde etti.

Tarihsel olarak, Bitcoin ve diğer büyük kripto paralar uzun süreli yanal hareket sergilediğinde diğer token’lar da yukarı yönlü hareket etme eğilimindeydi.

Mesela Binance Coin. Binance’in güçlü mali raporlarının açıklanmasının ardından BNB, 2 haftadan az bir sürede %52’lik bir yükseliş kaydetti ve 6$’dan 9.16$’lara kadar yükseldi.


ETİKETLER:

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etm...

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Etti!

En Büyük Kripto Para Borsalarından Birisi Daha Bitcoin SV’yi Delist Ett...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP