Android sahte navigasyon tehlikesi ile karşı karşıya!

Android 19 Ocak 2019 - 9:41 75 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Android sahte navigasyon tehlikesi ile karşı karşıya!
Android sahte navigasyon tehlikesi ile karşı karşıya!

App Store’un uygulama onay sisteminin aksine, Google Play Store’da geliştiricilerin istedikleri uygulamaları yayınlayabiliyor olması özgürlük bakımından büyük bir avantaj olsa da, büyük riskleri beraberinde getiriyor.

Google belirli aralıklar ile binlerce uygulamayı mağazadan kaldırdığını ve yeni önlemler aldığını duyursa da, Play Store’da Android kullanıcıları için tehdit oluşturan, kötü niyetli kişilerin geliştirdiği binlerce sahte uygulama yer alıyor.

App Store, Google Play Store’u adeta ikiye katladı!

Google Play’deki sahte navigasyon uygulamaları tehlike saçıyor!

Son dönemde ciddi bir artış gösteren sahte navigasyon uygulamaları ile bunlara yenileri eklendi. ESET’in güvenlik araştırmacısı Lukas Stefanko, 15’in üzerinde sahte GPS navigasyon uygulaması tespit ettiklerini açıkladı.

“Haritalar ve GPS Navigasyon: Rotanızı kolayca bulun!” ve “GPS Haritaları, Rota Bulucu – Navigasyon, Yol Tarifleri” gibi popüler isimlerde olan bu uygulamalar Google Maps API’sını kullanarak bir harita uygulaması gibi davranıyor.

sahte navigasyon tehlikesi

Ancak, Google’ın onayı olmadan sizlere reklam gösteren uygulamalar bu yolu kullanarak gelir elde edilmesini sağlıyor. Tuhaf olan ise Google’ın bu uygulamalara hiç bir şekilde müdahale etmiyor olması.

Google’ın belirlediği kurallar çerçevesinde, üçüncü taraf geliştiricilerin bir başka Google ürünü ile büyük oranda benzer olan veya aynı hizmetleri yeniden sunuyormuş gibi görünen uygulama ve servisler oluşturması yasak.

  Artık Arabalar da Akıllı!


A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Huawei P30 Pro Amerika’ya inat güncelleme almaya devam ediyor

lisansı ağustos ayı ortasına kadar uzatılan Huawei &nbs...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP