Amazon blockchain quantum ledger’ini duyurdu- Sırada Amazon Coin mi var?

Amazon 06 Ocak 2019 - 23:07 59 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Amazon blockchain quantum ledger’ini duyurdu- Sırada Amazon Coin mi var?
Amazon blockchain quantum ledger’ini duyurdu- Sırada Amazon Coin mi var?

Amazon blockchain quantum ledger’ini duyurdu ve diğer firmaların da kullanımına sundu. Bir sonraki adımın Amazonun kendi kripto parasının çıkarılması olmuş söyleniyor.


Amazon blockchain quantum ledger’ini çıkardı

Amazon’un blockchain ve dağıtık kayıt defteri teknolojisine karşı tutumu hakkında piyasada pek çok spekülasyon yapılıyor. Bu dev firmanın blockchain ve dağıtık kayıt defteri teknolojisini kullanarak, bu iki teknolojiyi ve onları binalara kripto paraların başında sosyal kabulü çok önemli. Amazon yakın zamanda bu teknolojiler kullanan Quantum Ledger Veri Tabanı ve AWS Yönetilen Blockchain Hizmetlerini faaliyete soktu.

Amazon Quantum Ledger Veri Tabanı (QLDB), merkezi, güvenli bir otorit tarafından sahip olunan ve işlem kayıtlarını yapan bir blockchain platformu. Bu teknolojide kriptografi teknolojisi, teknolojik açıdan değiştirilemez ve doğrulanabilir kayıtlar tutuluyor. Amazon gibi bir devin bütünleşik işlemlerin zamanlaması, karmaşık kaydının tutulması için böyle bir teknoloji çok önemli. Şeffaflık, ölçeklenebilirlik, hız ve kullanım kolaylığı bu teknolojinin en bir arada sunulması.

Amazonun ürettiği bu yeni teknolojiyi kullanan firmalardan birisi olan Healthdirect Avustralya Genel Müdürü Bruce Haefele, bu teknoloji hakkında anlayış diyor:

“Çalıştığımız sektör sağlık sektörü ve tutulan kayıtların doğru ve test edilebilir olması çok önemli. Amazon QLDB yoluyla tam ve kusursuz bir sistem kaydı tutup istediğimiz zaman ayarlanabiliyor bağlanabiliyoruz ”

Bir diğer kullanıcı ise çevrimiçi Pazarlama firması olan Smaato. Firma CEO’su Ragnar Kruse, Amazon QLDB’in sağladığı şeffaflığın kendi müşterileri için çok önemli olan ve bu yüzden tercih ettiklerini belirtiyor.

Amazon, QLDB ürününün finans, üretim, sigorta, perakende, lojistik, insan kaynakları ve muhasebe ekiplerinin yayılacağını yapıyor.

Amazonun hizmete soktu diğer bir ürün ise AWS Managed Blockchain. AWS Yönetilen Blockchain Ethereum ve Hyperledger Fabric, mevcut firmamız için yükseltilebilir blokchain networku temin ediyor.

  Artık Arabalar da Akıllı!

AWS ceo’su Andy Jassy’yi, kendi çıkardıkları tasarımı bu iki platformunun kullanımı çok daha ayrıntılı bir şekilde belirtiyor. Beraber çalıştıkları firmaların bu ürün odaklı blokchain teknolojisinin işlerini nasıl açıklandığını görme odaklı bulduğunu söylüyor.

Bütün bu iyileştirme Amazon için bir sonraki adımın kendi kripto parasını çıkarma adım olabileceğine dair söylementileri artıyor. 2017 yılında Amazon, AmazonEthereum.com, AmazonCryptocurrency.com ve AmazonCryptocurrencies.com alan adlarını satın almıştı.

Amazon bu konuda kesinlikle hiçbir ipucu vermese de kripto para dünyası böyle bir şeyin yakın olduğunu düşünüyor. Amazon’un kripto para piyasasını muhtemel bir katlanma Piyasayı olumlu şekilde etkileyecektir.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Sanat Blockchain’e Taşınıyor

Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat, “İnogarART ile hazırladığımız ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP