2019 Yılında Yatırım Yapılacak 10 Kripto Para

Kripto Dünyası 25 Şubat 2019 - 9:56 63 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

2019 Yılında Yatırım Yapılacak 10 Kripto Para
Bu haberde en iyi 10 kripto para çalışması gerçekleştirilmişti. Liste EOS ile başlıyor Stellar ile bitiyor. Listedeki paraların avantajları ve dezavantajları belirtilmiş.

Yatırım yapılabilecek en iyi 10 kripto.

U.Today’den Denys Serhiichuk’a göre 2019 yılında yatırım yapılabilecek 10 kripto paraları, siz değerli okuyucularımız için derledik. Kripto para denilince akla ilk Bitcoin geliyor. Bu gayet normal. Kripto para piyasasının değer açısından %51’i Bitcoin’e ait. Ancak altcoin’ler daha kârlı yatırım seçeneği sunabiliyor. Listenin birinci sırasında EOS var

1- EOS

EOS, Ethereum’un platformundan ayrılarak kendi ağını kurdu. Geçtiğimiz Mayıs ayında ise Dawn 4.0 adını verdikleri sürümü piyasaya sürdüler. EOS, yazının kaleme alındığı saatlerde 3,87 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip ve 4,29 dolardan işlem görmektedir. Sıralamada 4’üncü büyük kripto paradır. Şubat ayında değerini 2,32 dolar seviyesinden 4,29 seviyelerine kadar yükseltti. Yaklaşık %84 oranında değer kazandı.

2- Ethereum

Kripto para piyasasında sıralamada 2’inci olan Ethereum, Serhiichuk yatırım listesinde de 2’inci sıradadır. İyi günlerinde 1,000 doların üzerinde işlem göre ETH fiyatların 80 dolarlara kadar düşmüştü. Son günlerde en iyi fiyat artışını yaşayan kripto paralardandır. Şuan 164 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Ancak ETH, son dönemlerde dapps’lerde (blockchain uygulamaları) popülerliğini yitirmektedir.

3- Cardano (ADA)

Cardano, ETH’nin rakibi konumundadır. Akılı sözleşmelerde, merkeziyetsiz ekonomik çözümler üretmektedir. Cardano, regülasyonlar açısından hükümet yetkilileri ile uyum içerisinde çalışmaktadır. Ağındaki güvenlik duvarlarının güçlü olmasından dolayı projesi yatırımcılar tarafından desteklenmektedir.

4- Ripple (XRP)

Hızlı, güvenli ve ucuz fon transferlerine imkan tanıyan Ripple, özellikle bankacılık sektörünün gözdesinden. Uzak Doğu Asya ve Orta Doğu ülkeleri ile bankacılık sektöründe özel ve kamu bazlı bir çok ortaklık geliştirdi. HSBC, Eximbak ve Akbank gibi birçok bilindik banka, Ripple ile iş ortaklığı geliştirdi.

Son günlerde JP Morgan, kripto para piyasasına girerek kendi koin’ini üretme kararı, Ripple için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

5- Binance Coin

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Borsasının kripto parasıdır. Binance ile işlemler Binance Coin ile gerçekleştirildiği için sürekli talep gören bir koin’dir. Doğal olarak şu şekilde bir ilişki kurulabilir: Kripto para piyasaları canlandıkça Binance Borsasındaki işlemler canlanacaktır. Dolayısı ile Binance Coin talebi de artacaktır.

6- Litecoin (LTC)

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasalarında canlanmanın baş aktörü olan Litecoin, 52,49 dolardan işlem görmektedir. Ocak ayında Litecoin fiyatları 30 dolar seviyesinde hareket ederken 20 dolar’ın üstünde bir fiyat artışı sağladı.

Litecoin ölçeklendirme kapasitesindeki yenilikler birçok elektronik cüzdanın sorunlarını çözebilecek kapasitedir. Ucuz ve hızlı transfer kapasitesi birçok ödeme noktasının Litecoin kullanmasına neden olmaktadır.

7-Tron (TRX)

Son zamanların en popüler kripto paralarındandır. Tron’un CEO’su Justin Sun’da en az Tron kadar popüler. Tron, özellikle Dapps sektöründe her geçen gün payını arttırmaktadır.

Tron’un en önemli hamlelerinden biriside BitTorrent (BTT) kripto parası projesini başlatması oldu. BTT, piyasaya başarılı bir giriş yapmayı başardı.

Tron her geçen gün kripto para piyasasında sıralamasın arttırmaktadır. Yaklaşık bir yıl önce toplam piyasa değeri açısından 40’inci sıralardayken bu gün itibariyle 1,795 milyar dolar piyasa değeri ile 9’uncu büyük kripto paradır.

8- IOTA

Nesnelerin interneti konusunda uzmanlaşan bu proje, birçok ev aletlerinin internet ile uyumlu hale gelmesi için projeler üretmektedir.

9- NEO

Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, hedef kitlesi ise Çin. Çin halkı için dapps uygulamaları geliştirmektedir. Kalabalık Çin nüfusu Neo için güçlü bir pazar imkanı tanıyor.

10- Stellar (XLM)

Stellar, Ripple’dan ayrıldıktan sonra kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü kripto projelerdendir. Stellar, Ripple’ın aksine daha lokal bankalara para transferleri için çözüm önermektedir.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP