2018 Yılında En Çok Hangi Kripto Para Geliştirildi?

Genel 05 Ocak 2019 - 0:21 65 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

2018 Yılında En Çok Hangi Kripto Para Geliştirildi?

Piyasa değeri yüksek kripto paralar arasında Cardano’nun geliştirici faaliyetleri 2018’de oldukça yoğundu.

Coincodecap.com verilerine göre piyasa değeri olarak 10. sırada bulunan Cardano (ADA) 2018 yılı boyunca en çok geliştirilen proje oldu.

Bir kripto paranın fiyat performansı geliştirmeleriyle doğru orantılı olmayabiliyor. Hem Litecoin kurucusu Charlie Lee hem de Ethereum yaratıcılarından Vitalik Buterin bu yıl için planlarını açıkladılar ve geçen yılı geliştirmeler açısından incelediler.

Coincodecap verileri Ocak 2018 ile Aralık 2018 arasındaki süreci kapsıyor. Haberimizi hazırladığımız sırada 0,042 dolardan işlem gören Cardano bu süre içerisinde 45 bin güncelleme teklifi gördü. Bu da Cardano’yu son 12 ayda piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında en çok geliştirilen kripto para olduğunu gösteriyor. Diğer yandan Augur ve 0x en çok geliştirilen projeler arasında yer aldı.

Coincodecap geliştiricisine göre öneriler bütün güncelleme ve kod değişikliklerini içeriyor. Geliştirici şunları yazdı:

Bir öneri ya da gözden geçirmeler, dosyalardaki yapılan değişiklikleri ifade ediyor, bir dosya değiştirilip kaydediliyor ve her kaydedildiğinde “SHA” ya da “hash” adı verilen özel bir sayıyla kaydediliyor. Böylece hangi değişikliklerin kim tarafından yapıldığı takip edilebiliyor. Yapılan değişiklikler genellikle beraberinde değişiklikleri açıklayan bir yazıyla yapılıyor.

CoinMonks’tan Agrawal Gaurav bir kripto paranın gelişim yoluyla değer kazanma yolundan gitmesi gerektiğini ifade etti. Bu ilerleyişin herhangi bir sektör için geçerli olduğunu belirten Gaurav, önce değer verilip sonra geliştirilme yapılmaya çalışılırsa sorunların ortaya çıkacağını savundu.

Kaynak: Zcrypto

  Artık Arabalar da Akıllı!

ETİKETLER:, , , , ,

A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Huawei P30 Pro Amerika’ya inat güncelleme almaya devam ediyor

lisansı ağustos ayı ortasına kadar uzatılan Huawei &nbs...

Facebook’un kripto parası GlobalCoin Haziran sonunda geliyor

Sosyal medya devi Facebook, kendine ait kripto parayı beklenenden çok d...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP