12 milyar dolarlık bağış fonu, kripto para yatırımlarını artırıyor

Kripto Dünyası 24 Şubat 2019 - 9:03 43 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

12 milyar dolarlık bağış fonu, kripto para yatırımlarını artırıyor

12 milyar dolarlık bağış fonu, kripto para yatırımlarını artırıyor

ABD’nin köklü eğitim kurumlarından biri olan 12 milyar dolarlık bağış fonuna sahip Michigan Üniversitesi, daha önce 3 milyon dolar yatırım yaptığı kripto para fonuna yatırımlarını artırma kararı aldı.

ABD’nin en eski ve en köklü akademik kurumlarından biri olan ve dünyanın en iyi 20. üniversitesi olarak gösterilen Michigan Üniversitesi, kripto para ekosistemine giriş yapan son kurum oldu. Bireysel bağışlardan beslenen Michigan Üniversitesi’nin finansal bağış fonu, Ekim 2018 tarihi itibariyle 11.9 milyar dolara kadar ulaşmıştı. Bu bağışlar; burslar, profesörler ve diğer üniversite programları için kullanılıyor.

21 Şubat’ta yapılan yönetim kurulu toplantısına göre bazı kararlar alan üniversite, Haziran 2018’de bir kripto para ağı fonuna yaptığı 3 milyon dolarlık yatırıma ek olarak kripto para yatırımlarını artırma kararı aldı.

Andreessen Horowitz’in kripto para ağı fonu

CNK Fund I, L.P. olarak bilinen kripto para ağı fonu, Andreessen Horowitz tarafından yönetiliyor. Fon, çekirdek aşamasında olup da büyüme şansı olan kripto para teknolojisi şirketlerine yatırım yapmak amacıyla oluşturuldu. Sadece kripto paralara özel bir fon oluşturan Andreessen Horowitz, bunu yapma nedeninin şöyle açıklıyor:

“Kripto paralar çok önemli bir inovasyon ve girişimcilik alanı haline geldi. Büyük bir ilgiyi hak ediyor.”

Horowitz’e göre, kripto para odaklı bir yatırım fonu oluşturmanın bir diğer nedeni ise kripto para bazlı yatırımlar için yasal düzenlemelerin çok hantal olması.

Michigan’ın hamlesine benzer bir diğer gelişme de geçtiğimiz haftalarda yaşandı ve iki Amerikan kamu sektörü emeklilik fonu, Morgan Creek Blockchain adlı bir kripto para girişim fonuna toplamda 40 milyon dolarlık yatırım yaptı.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 Musluk (Faucet ) Sitesi

Arkadaşlar merhaba, bugün size bomba gibi bir musluk sitesi tanıtacağım. Site çok ...

UBOM ile Günlük 5Dolar Kazan

Arkadaşlar merhaba, bugün size yeni bir site tanıtacağım . Sitemizin adı

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi

LedgerX BTC Vadeli İşlem Ürününü Piyasaya Sürmek için Teklif Verdi...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP