019 Bitcoin boğa koşusunu tetikleyebilecek 6 kripto para

Bitcoin 17 Ocak 2019 - 14:01 68 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

019 Bitcoin boğa koşusunu tetikleyebilecek 6 kripto para

2019 Bitcoin boğa koşusunu hangi kripto paralar tetikleyecek dersiniz?  Bu piyasayı yakından takip ediyorsanız az çok fikriniz vardır. Yazımızda bu kripto paralardan bahsettik. 6 kripto para 2019 boğa koşusunu tetikleyecek kapasitede. Hangi kripto paralar bunlar?


2019 Bitcoin boğa koşusunu hangi kripto paralar tetikleyecek?

2019 Bitcoin boğa koşusunu uzun süredir bekleyen kripto piyasası, beklentilerine nasıl kavuşacak?Ya da hangi kripto paralar bu koşunun tetikleyicisi olacak? 2018 de yaşanan karamsar tablonun ardından umutların çoğu 2019 yılına sarkmış durumda. Pek çok uzman beklenen boğa koşusunun 2019 da gerçekleşeceğine inandığını açıklıyor ve delil olarak da gittikçe daha fazla yatırımcının ve tüccarın kripto para sektörüne akın ettiğini gösteriyorlar.

Ocak ayı boyunca kripto para sektöründe bir denge havası hakim ne aşağı ne yukarı belirgin bir hareket söz konusu değil. Bu şekilde bir esnek havanın hakim olması yatırımcıların da karar vermesini zorlaştıran bir durum. Ancak bazı tokenler var ki performanslarıyla bir boğa koşusuna önderlik edecek gibi duruyorlar. Aşağıda bu kripto paraları ve hangi özellikleri ile bu koşuya önderlik edeceklerini bulacaksınız.

XRP

XRP öncelikle kabul edilme alanında çok büyük tartışmalara yol açsa da ve hali hazırda Coinbasetarafından ikinci kez reddedilse de, çok etkileyici bir gelişme gösteriyor. İşlem hacminden,  piyasa kapitalizasyonuna değişen oranlarda etkili hareketlerle ilerleme kaydediyor. 2018 de yaşanan BCH Kasım hard forkunun olumsuz etkisine rağmen, token hiç istifini bozmadan işine devam etti ve Kasım ayı ile Ocak ayı arasında binlerce yatırımcıyı kendisine çekmeyi başardı.

ETH

Geçen yıl yaşananlardan en çok etkilenen ETH oldu diyebiliriz. Kanlı geçen 2018’in bir çeşit kurbanı oldu ETH. Ocak 2018 de işlem gördüğü 1400 dolardan Aralık ayında 100 dolara kadar düştü. XRP ile rekabetinin de etkisi oldu tabii bu hareketlerde. Aralıktan bu yana 100 doların üzerinde kalma çabası gösteren ETH için Ocak ayı olumlu gelişmelere sahne oldu ve 120 doları buldu. Yazımızın hazırlandığı sırada ise 123 dolarda. İşlem fiyatını az çok dengeleyen ETH’nin piyasa kapitalizasyonu da yüksek hacimlere ulaşmış durumda,yaklaşık 12,949 milyar dolar

  Artık Arabalar da Akıllı!

Tron TRX

Tron da kanlı 2018 den nasibini aldı ama, son aylarda Tron’un Justin Sun’ı  Tron Network ile öyle bir adım attı ki, Tron tokeni Tron kablosunun hızlı büyümesinden çok geniş çapta etkilenmeye devam edecek gibi.

Her ne kadar Tron TRX 1 doları henüz bulmamış olsa da, günlük işlemler bakımından ETH’yi geçiyor ve piyasa kapitalizasyonunda dengeli bir yükseliş gösteriyor. Bu başarısıyla Tron Aralık’tan bu yana ilk 10 kripto para arasında. Ve tokenin işlem hacmi 2018 den bu yana yüksek oranda bir dengeye sahip ve 2019 Tron yılı olacak desek hata etmeyiz.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) yatırımcıların sorunsuz kabul ettikleri bir token. Bunun nedeni ise kendisini güvenilir ve emniyetli olarak kanıtlaması. Diğer pek çok token bulundukları yerden 3 veya 4 basamak düşerken Cardano ADA 2017 den bu yana sadece 11.ciliğe düştü. İşlem fiyatı 0,1 ile 0,4 arasında değişirken bu yıl tokenin şahlanışına şahit olacağımızdan emin olabilirsiniz.

IOTA

2017 yılında IOTA piyasa hacminde Ripple XRP yi aşmıştı. Bu işlem fiyatında ve piyasa hacmindeki artış, tokeni ayıların piyasayı ele geçirmesine kadar umut vaad eden bir pozisyona konumlandırmıştı. Bu arada yatırımcılar tokenin 2019 yılında bir sıçrama yapacağından ve 1 doları aşacağından oldukça eminler.

Maker

Maker (MKR) coinmarketcap sıralamasına göre 20. büyük kripto para ve hiç tartışmasız denge bakımından en tutarlılarından birisi. Bunu açıkca işlem fiyatından da görebiliriz. İki yıldır neredeyse kripto piyasasında olmasına rağmen Maker en başarılı koşusunu gerçekleştirdi. Hatta ayı piyasasında bile Kasım ayından 2019 Ocağına kadar MKR 400 dolar seviyesinde işlem fiyatını sürdürmeyi başardı.

Pek çok yatırımcı altcoinlere yatırım konusunda endişe taşırken MKR her zaman bir istisna olmayı başardı.

  Artık Arabalar da Akıllı!

2019 Bitcoin boğa koşusunu tetikleyeceğini düşündüğümüz kripto paralardan bahsettik. Umarız okuyucularımıza da fikir vermiştir.A.Uluocak
a.uluocak@joojotekno.com

Merhaba Ben Ahmet Uluocak, 1985 Kayseri Doğumluyum. Bitcoin ve Blockchain Eğitim Platformu olan MyDexPay'de Danışman ve stratejik MyDexPay yatırım uzmanıyım. MyDexPay ile hayatınızı nasıl değiştirebileceğiniz hakkında size bilgiler verebilir,size danışmanlık yapabilirim. Gelecek geldi ! Hazırsanız başlayalım !

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın!

Facebook’un kripto parası GlobalCoin Haziran sonunda geliyor

Sosyal medya devi Facebook, kendine ait kripto parayı beklenenden çok d...

Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak!

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumundaki Coinbase,

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

Coinbase’in Yeni Listeleyeceği Kripto Para Belli Oldu

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP