iPhone satışları düşmeye devam ediyor | Teknolojioku

[ad_1]

Araştırma şirketinin açıkladığı satış rakamlarına göre 2019 yılı üçüncü çeyreğinde dünya çapında akıllı telefon satışları yüzde 0.4 oranında düştü. Geçen yıl aynı dönemde 45 milyon cep telefonu satan Apple, bu yılın üçüncü çeyreğinde 40 milyon telefon satabildi.

iPhone satışları düşmeye devam ediyor

Öte yandan listenin en tepesinde marka olan Samsung ise geçen yıl 73 milyon adet olan telefon satış rakamını bu yılın aynı çeyreğinde 79 milyona yükseltti. ABD ile sorun yaşayan Huawei bile geçen yılın aynı döneminde 52 milyon adet telefon satarken bu yıl bu rakamı 65 milyona yükseltmeyi başardı.

Apple listede üçüncü sırada yer alırken listede dördüncü olan Xiaomi üçüncü çeyrekte 32 milyon cep telefonu satarken listenin beşinci sırasında yer alan OPPO ise 30 milyon cep telefonu sattı.

Listede Apple ile birlikte satışları düşen tek marka Xiaomi oldu. Apple ve Xiaomi dışında ilk beşte bulunan markaların tamamı satışlarını artırdı.

[ad_2]

Alıntı

Share Button

ahmet uluocak

2004 yılından bugüne Web Site Tasarımı, Network Marketing ve Pasif Gelir üzerine çalışmalar yapmaktayım. Pinterest, Shopfy, Amazon ve GittiGidiyor üzerinde eğitimler alarak ve çalışmalar yaparak PASİF GELİR kaynağı oluşturma ve geliştirme adına çalışmalar yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir