Huawei Duyurdu: Sadece Bu Yıl 200 Milyon Akıllı Telefon Sattık

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) hükümetinin uyguladığı ambargolar sebebiyle oldukça zor bir yılı geride bırakmaya hazırlanan Çinli teknoloji devi Huawei, buna rağmen 200 milyon akıllı telefon tedarik ederek yeni bir rekora imza attı.

Shenzhen merkezli teknoloji devi Huawei, 2019 yılında küresel çapta 200 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Geçen yıla göre bu hedefe 64 gün daha erken ulaşan şirket, yeni bir rekora imza attı. Huawei’yi çevreleyen casusluk iddiaları ve diğer güvenlik kaygıları göz önüne alındığında, söz konusu kilometre taşı çok daha anlam kazanıyor.

huawei telefon

Geçtiğimiz mayıs ayında, Donald Trump hükümeti tarafından uygulanan ticaret yasağı, Çinli şirketin Google çatısı altındaki mobil hizmetlere erişimini engellemişti. Örneğin; bu ayın başlarında tanıtılan Huawei’in yeni amiral gemisi Mate 30, Google Play Store, Gmail, YouTube ve Google Haritalar gibi servislere ön yüklü olarak sahip değil.

Huawei Mobile@HuaweiMobile

?

We’ve just exceeded 200 mil shipments in 2019
64 days earlier than in our previous year!
Our thanks and appreciation goes out to everyone for your support – as we keep striving to improve technology for all #Huawei #MakeItPossible

View image on Twitter

3049:58 AM – Oct 23, 2019Twitter Ads info and privacy74 people are talking about this

Kendi göbek bağını kendi kesmek isteyen Çinli teknoloji devi,Google’a olan bağımlılığını azaltmak ve bu durumun bir koz olarak kullanılmasını önlemek için kendi uygulamalarını ve servislerini içeren Huawei Mobil Hizmetleri‘ni geliştirmişti. Fakat bazı raporlar, yaptırımlar sebebiyle Avrupalı müşterilerin Huawei marka akıllı telefonları kullanmak istemediğine işaret ediyor. 

Share Button

ahmet uluocak

2004 yılından bugüne Web Site Tasarımı, Network Marketing ve Pasif Gelir üzerine çalışmalar yapmaktayım. Pinterest, Shopfy, Amazon ve GittiGidiyor üzerinde eğitimler alarak ve çalışmalar yaparak PASİF GELİR kaynağı oluşturma ve geliştirme adına çalışmalar yapmaktayım.

Huawei Duyurdu: Sadece Bu Yıl 200 Milyon Akıllı Telefon Sattık” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir