Samsung parmak izi sorunu için açıklama yaptı!

Samsung’un amiral gemileri Galaxy S10 ve Note 10‘un parmak izi okuyucu açığı ile gündemde olduğu duyurmuştuk. Kullanıcılardan büyük tepki alan bu sorun nedeniyle cihazlar her parmak izini kabul etmeye başladı.

Bu sorunun merkezinde ekran koruyucular var. Jel temelli bazı ekran korucular ile parmak izi kaydedildiğinde aslında sizin parmak iziniz değil, ekran koruyucunun üzerindeki desen cihaz tarafından kayıt altına alınıyor.

Samsung parmak izi sorunu için ilk güncellemeyi yayınladı

Ekran koruyucunun cam üzerine tam oturmaması bu soruna neden olurken, cihaz her türlü parmak izi ile açılmaya başlıyor. Çünkü, yukarıda belirttiğimiz gibi kullanıcının parmak izini değil ekran koruyucunun desenini kaydediyor.

Teknoloji devi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile en kısa sürede yayınlayacağı güncellemenin bu sorunu çözeceğini belirtmişti. Samsung’un parmak izi güncellemesi yayınladığı ilk cihaz Galaxy S10 5G modeli oldu.

Güncelleme sonrasında güvenlik açığının giderildiği ve bu ekran koruyucuların kullanılmaya devam edilebileceği belirtiliyor. Ancak, o zamana kadar Galaxy S10 ve Note 10 sahiplerine bu ekran koruyucuları kullanmaması söyleniyor.

Ekran koruyucu takılıyken parmak izini kaydedenlerin bunları silmesi tavsiye ediliyor.

Share Button

ahmet uluocak

2004 yılından bugüne Web Site Tasarımı, Network Marketing ve Pasif Gelir üzerine çalışmalar yapmaktayım. Pinterest, Shopfy, Amazon ve GittiGidiyor üzerinde eğitimler alarak ve çalışmalar yaparak PASİF GELİR kaynağı oluşturma ve geliştirme adına çalışmalar yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir