Huawei Nova 5z geliyor! İşte özellikleri

Huawei’nin Nova serisi altında satışa sunduğu beş telefon bulunuyor. Ağustos ayında Malezya’da düzenlen özel bir etkinlikte tanıtılan Nova 5T modelinin ardından teknoloji devi Huawei Nova 5z ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Huawei Nova serisinin altıncı üyesi olan bu telefon için ilk detaylar paylaşılmaya başladı. Huawei’nin Weibo hesabında paylaştığı görsel cihazın tasarımını gözler önüne sererken, bazı teknik özelliklerin ortaya çıkmasını sağladı.

Huawei Nova 5z tasarımı netlik kazandı

Tasarım ile başlamak gerekirse Huawei Nova 5z, Nova 5i Pro modeline oldukça benziyor. Cihazın ön tarafında delikli ekran tasarımına yer verilirken, arka tarafta dörtlü kamera kurulumu ve parmak izi okuyucu karşımıza çıkıyor.

Parmak izi okuyucunun kameranın altına oldukça şık bir şekilde yerleştirildiğini söylemeliyiz. Kameranın detaylarına bakacak olursak: 48 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya, 8 Megapiksel ultra geniş açılı ve 2 Megapiksel makro kameranın yanı sıra 2 Megapiksel derilnlik algılama sensörü eşlik edecek.

Öz çekimler ve görüntülü görüşmeler için ön tarafta 32 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alırken, cihaza Kirin 810 güç verecek. nova 5i Pro aynı işlemci ve kamera kurulumu ile geliyor.

Huawei tanıtım tarihini henüz açıklamadı. Ancak, telefonun kilit ekranındaki tarih bir mesajsa, 21 Ekim tarihinde karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Share Button

ahmet uluocak

2004 yılından bugüne Web Site Tasarımı, Network Marketing ve Pasif Gelir üzerine çalışmalar yapmaktayım. Pinterest, Shopfy, Amazon ve GittiGidiyor üzerinde eğitimler alarak ve çalışmalar yaparak PASİF GELİR kaynağı oluşturma ve geliştirme adına çalışmalar yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir