Kredi Çekmek mi? Mantıklı Faizsiz Finans Firmaları mı

Birikimevim

Merhaba sevgili takipçiler, sitemize yeni bir soluk vererek yeni bir sayfa açmak istedik ve araştırıp bilgi sahibi olduğumuz konular hakkında sizinle bilgi paylaşımında bulunmak istedik.

Son zamanlarda ülkemizin içinde bulunmuş olduğu ekonomik sıkıntılar özellikler banka kanalında ciddi faiz oranlarına sebep olmuş durumda. Özellikle ev ve araç ihtiyacı olan kişiler bu dönemde bankayı mı tercih etmeli yoksa günden güne artan faizsiz finans sistemlerini mi tercih etmeli?

Özellikle Temmuz ayının son haftasında başta Ziraat Bankası ve Halk Bankası olmak üzere bazı bankalar özellikle konut kredisinde faiz oranlarını düşürdüklerini belirttiler. Ancak bu düşen oranla bile vatandaşın ev alması çok mümkün görünmüyor. Geçtiğimiz yıllara nazaran bir hayli yüksek olan faiz oranları düşmüş olsa bile yine ciddi oranda bütçeleri sarsacak durumda. Peki bu ortamda bankalar bu kadar yüksek faiz oranları sunarken son bir kaç yılda hızla artmakta olan Faizsiz Finans Hizmeti sunan firmalar güvenilir mi?

Faizsiz Finans Hizmeti veren kuruluşlar güvenilir mi?

Yıllar önce Emin Evim firmasının öncülüğünde başlayan faizsiz finans hizmeti sektörü Fuzulev, Birevim, Birikimevim, Hedefevim, Tasarrufevim, Finansevim ve Katılımevim gibi firmaların sektöre girmesiyle birlikte hem bir sektör haline gelmiş oldu hem de ev ve araç sahibi olmak isteyenlere faizsiz olarak cüz-i miktarlar karşılığında hizmet vererek bütçelerine destek oldu ve birçok vatandaşın hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Peki Bu Sistemler Nasıl Çalışır.

Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bu sistemlerin imece usulünü andırdığını söyleyebiliriz. Şirketler sizin belirlemiş olduğunu rakamlar dahilinde , aylık ödeyebileceğiniz taksitler ve peşinat oranınıza göre size bir teslim tarihi çıkartmakta ve sizin tek başınıza biriktirmekte sıkıntı yaşayacağınız tutarı size kısa vade de vermekte. Bu işlemi yaparken bankanın faiz oranlarını göz önüne aldığımızda cüzi miktarda bir hizmet bedeli adı altında para talep etmekte. Firmaların ortalamasını baz alırsak 100bin TL’lik bir bedel için 240 aylık zaman zarfında 10.000 TL gibi bir rakam talep etmekteler.

Faizsiz Finans Hizmeti veren firmalar güvenilir mi?

Faizsiz Finans Hizmeti veren kuruluşlar güvenilirdir. Bu firmalar müşterilerin yatırmış olduğu paralar ile sadece teslimat gerçekleştirdikleri için , ticari faaliyette bulunmadıkları için güvenilir firmalardır. Bu firmalar içerisinde sadece Eminevim firması yatan taksitlerle Emintarım, Eminenerji v.s alt firmalarında müşterilerin bilgisi dahilinde kullanım yapmaktadır. Sektörün lideri pozisyonunda şu anda Eminevim ve Birevim görünmekte. Arkalarından onları zorlamak üzere olan firmalar ise Hedefevim ve Birikimevim gibi görünüyor.

*Yukarıda yazılmış olan yazılar yatırım tavsiyesi değildir, sadece yapılmış olan araştırmamıza istinaden bir paylaşımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir